| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara,am facut nici nu stiu cum sa numesc poate,, dragoste" cu prietenul meu. El mi-a facut oral. Pentru mine a fost prima data dar nu am putut sa ii fac si lui... Intrebarea mea este se pot primi boli in timpul sexului oral? Multumesc

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles, exista o groaza de boli venerice care se transmit prin sex oral

| SergiuBoss11 a răspuns:

Nu exista boala cu transmitere sexuala care se transmite prin sex oral.in cel mai rau caz iritatii la nivelul fetei celui ce l-a initiat.Bolile sistemului reproducator se transmit doar prin contact direct al organelor genitale ale celor doi parteneri.Bafta!

| sagetarius a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Ei nu... s-o crezi tu SergiuBoss11ZEUL
a fost un caz mediatizat la tv acum cativa ani, unde o "autostopista" avea sifilis si i-a imbolnavit pe cei ce au apelat la serviciile ei... mentionez ca facea numai oral
deci e posibil sau nu? sau intreaba un specialist

| Xpressurself a răspuns:

Dbanuiesc ca iti cunosti prietenul. daca e curat si il cunosti poti sa-i faci si tu. la fel isi poate pune si el problema.
banuiesc ca sunteti copii, mai rar la varsta voastra boli. in general sunt predispusi la boli cei pe care se vede ca sunt neseriosi si fustangii.

| Xpressurself a răspuns:

Mai clar ca sa nu-i confunzi: betivi, batausi, cocalari, care umbla cu fete usoare si viceversa.
daca prietenul tau este genul prietenos, amiabil sunt slabe sanse.
la o adica poti sa-i ceri sa va faceti amandoi analizele ca sa fiti linistiti.

| Nusuntcinecrezi a răspuns:

Daca il cunosti de o ora sigur ca poti.

| experience01 a răspuns:

Nu, draga! Fa-i cu incredere, s-ar bucura si el, nu doar tu... Daca ti-e prieten inseamna ca nu umbla cu ea in toate gaurile, asa ca stai linistita. Nu te mai lua dupa toti dobitocii