| Mihai1x a întrebat:

Buna seara,
Am iesit aseara la un date cu o fata pe care am cunoscut-o pe Facebook. Date-ul a decurs mult mai bine decat m-am asteptat, am vorbit despre foarte multe subiecte, am ras, nu au fost deloc momente moarte. Dupa cam 2 ore fata m-a intrebat daca mergem acasa si am zis ok, afirmand ca o pot conduce eu. Am condus-o acasa si am mai stat putin in fata blocului ei ea cerandumi acest lucru. M-a luat in brate, m-a pupat si mi-a spus sa ii dau mesaj. Am contact-o ieri dupa jumate de ora si am mai vorbit cu ea la telefon cam 45 minute stabilind urmatorul date. Astazi insa am observat o modificare de 180 grade a comportamentului, nu prea a vorbit nimic, raspunde foarte greu (2 ore) etc. Am intrebat-o daca este totul ok, i-am spus ca sunt un tip foarte cerebral si as dori sa imi spuna daca nu sunt pe placul ei fiindca nu doresc sa o stresez. Mi-a spus ca nu este asta problema ci faptul ca are niste treaba avand in vedere ca este libera de la munca si astazi s-a vazut cu o prietena. Ce parerea aveti? Eu consider ca nu stie exact ce vrea, probabil nu este atrasa de mine si nu stie cum sa o spuna, probabil este nedumerita fiindca m-am purtat foarte frumos cu ea platindui nota, conducand-o acasa etc. Mersi anticipat!

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ești disperat după ea, nu e atrasa fizic de tine, dacă ți ar fi spus din prima te enervai și o faceai curva de parcă e obligata sa se f cu tine

| Violleta2022 a răspuns:

Ai rabdare ca nu-i normal sa trimiti mesaje si sa ii ceri non stop atentie. O data pe zi este suficient sa sunis au sa trimiti un mesaj.

| Emilian65 a răspuns:

Cred ca nu este mulțumită cum reacționezi din punct de vedere sexual.

| mastadont a răspuns:

De atunci câte mesaje i-ai trimis? Poate o sufoci și are nevoie și de interacțiune cu alți oameni, prietenii ei de exemplu. În orice relație, mai ales la început, partenerul își va pierde repede interesul dacă se simte sufocat sau controlat. inițial, 2 3 mesaje pe zi sunt suficiente după părerea mea, lasă-i timp să se gândească la tine și să analizeze situația, las-o să vadă cum e și când nu ai timp de ea și atunci vezi exact cum evoluează relația. Conexiunea între parteneri se realizează față în față însă se întărește sau se rupe atunci când sunteți separați. Dacă te place atunci se va gândi mult la tine și implicit va întări conexiunea dintre voi, sentimentele ei se vor amplifica, iar dacă nu atunci nu te va mai băga în seamă. Când îi trimiți mesaje tot timpul nu faci decât să trimiți tot felul de nimicuri prin această conexiune, vorbiți doar de dragul de a vorbi fără a avea nimic important sau interesant de spus. Dacă brusc ar ploua cu diamante acestea nu ar mai avea nici o valoare, așa e și cu complimentele și cu modul în care îi arăți iubirea. Dacă ești prea insistent și sufocant atunci cuvintele tale nu vor mai valora nimic, trebuie să găsești echilibrul potrivit.

| mastadont a răspuns:

Nu de alta se cheamă aghățat. Ai fost vreo dată la pescuit? Dacă nu atunci chiar ar trebui să o faci.
Când prinzi un pește trebuie să ai grijă cum mulinezi firul. Trebuie mulinat nici prea încet să scape peștele și nici prea rapid să-i rupi gura, așa e și cu femeile, trebuie găsit echilibrul între atenția pe care i-o oferi în funcție de caracterul femeii și e o adevărată artă. Mișcăte prea lent cu atențiile și își va găsi pe altul, mișcăte prea repede și se va plictisi de tine înainte să începeți.

| Cinic a răspuns:

A gasit o optiune mai buna ca tine! Sa stii ca unele femei trateaza barbatii ca pe niste obiecte si le inlocuiesc cand au ocazia de ceva mai bun. O alta explicatie a mai fii foamea. A devenit la moda acum pentru femei sa gaseasca barbati naivi care sa le plateasca consumatia.

| RAY a răspuns (pentru Cinic):

Același lucru și la bărbați

| Cinic a răspuns (pentru RAY):

Da, asa este!

| Kiran a răspuns:

E discutabil toata situatia. poate te asemeni foarte bine cu ceea ce isi doreste doar ca. a iubit candva si nu vrea sa repete "finalul"

Poate s-a "sfatuit" cu prietena ei si. a insinuat ca esti cu ganduri ascunse sau ceva de esti asa bun.

Sau poate nu s-a mai purtat nimeni asa cu ea si nu "stie" sa raspunda la asta.

Si gandindu-ma daca sa o intrebi ce s-a intamplat. raspunsul poate sa fie acelasi, te place, dar iti raspunde indiferent sau nu te place si tot iti raspunde rece. cred ca poti sa iti dai seama daca o studiezi cum se manifesta cand are pe cineva in "vizor"

| Mihai1x explică (pentru Kiran):

Ce recomanzi?

| Kiran a răspuns (pentru Mihai1x):

Ai 3 optiuni, prima, o lasi balta.
A doua, sa discuti cu ea despre ce s-a intamplat.

Ultima si varianta ce personal o prefer, daca chiar o doresti drept iubita si esti serios, afla mai multe despre ea fara sa o intrebi, despre fostii ei, daca place pe cineva acum, poate gasesti un motiv pentru comportamentul ei, insa, totodata fi prezent ca prieten cu ea, vezi daca poti sa te "strecori" in cercul ei de prieteni, lucruri ce te aduc aproape de ea, insa pastreaza distanta pentru a nu te observa ce faci. cred ca intelegi ce incerc sa explic.

| Mihai1x explică (pentru Kiran):

Ma gandeam sa o las balta si sa nu ii mai scriu maine de exemplu. Daca primesc mesaj de la ea inseamna ca totul este ok si pot stabili urmatorul date, daca nu inseamna ca nu ma place. Daca placi intr-adevar pe cineva iti gasesti timp sa ii scrii, avand in vedere ca inainte sa ne vedem vorbeam non stop.

| Kiran a răspuns (pentru Mihai1x):

Tu stii ca o placi, dar ea stie asta? O intalnire si vorbe zilnice nu se pot traduce in iubire, poate fi si o simpla prietenie, pe langa asta, ma gandesc ca a intervenit ceva ce i-a atras privirea de si-a schimbat atitudinea din senin.

Legat de partea sa iti de-a ea mesaj. exista o mica posibilitate sa aiba mai multe oportunitati.

Cred ca tot este mai bine sa iti dedici putin timp sa vezi ce face de fapt, ori a gasit un baiat ce il place ori este alt motiv si este mai bine sa stii ce se intampla decat sa ne inchipuim alte lucruri.

| hahahahehehe a răspuns:

Iti trimit mesaj in privat, verifica-ti casuta

| hahahahehehe a răspuns (pentru hahahahehehe):

Vad ca nu pot sa-ti trimit, trimite-mi tu si iti zic ce poti sa faci ca s-o asiguri 100% pe tipa.