| NiculaiMarianTraian a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Imi pute ti spune cand sunt zilele de fertilitate pentru iubita mea?
Ultima menstruație a fost de pe 2 decembrie până pe 6 decembrie. Are un ciclu regulat si ii vine la aproximativ 28-29 zile.
Vreau sa stiu in special daca ziua de ieri(24 decembrie) a fost fertila pentru ea. Tin sa precizez ca am facut sex protejat si am verificat prezervativul. Imi este frica deoarece sa mai frecat de mine(nu am penetrat-o sau ceva+ ca aveam boxerii pe mine ) si nu vreau sa fi ajuns sperma pe la ea prin vagin. Deci poate ramane gravida?
Dau funda la cel mai bun raspuns
Help va rog sunt foarte speriat

Răspuns Câştigător
| Roberrt21 a răspuns:

December 15, 2020 si December 19 sunt zilele fertile daca durata ciclului menstrual este de 29 de zile, deci data de 24 a fost una din zilele nefertile, nu poate sa ramana însărcinată. O zi bună!

| Fecioara28 a răspuns (pentru Roberrt21):

Dacă nu au trecut 48 h mai poate lua pastila de a doua zi

| Roberrt21 a răspuns (pentru Fecioara28):

Eu zic ca nu este nevoie de această pastilă, contactul a fost întreținut intr o zi nefertila

| NiculaiMarianTraian explică (pentru Roberrt21):

Mie mi-a spus iubita mea ca menstruatia urmeaza sa ii vina intre 3 si 9 ianuarie

| Roberrt21 a răspuns (pentru NiculaiMarianTraian):

Probabil o sa ii vina mai repede, deoarece, data trecuta i-a venit în data de 2dupa spusele tale, iar daca ciclul menstrual ar fi de 29 de zile, aata ar inseamna ca in data de 31 sa ii vina ciclul.
Dacă ar fi de 30 de zile, ar inseamna sa ii vina in data de 1
31 de zile, ar însemna să îi vina in data de 2
Deci sa se astepte sa ii vina undeva in intervalul acesta de 31 Dec- 2 Ianuarie.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Fecioara28):

Ai cumva impresia ca pastila contraceptiva (de a 2-a zi) este o bomboana acrisoara? sau mentolata? care poate fi folosita ori de cate ori a avut loc un act sexual neprotejat? Sa fie folosita absolut INUTIL si IRESPONSABIL in acest caz, pe baza unei ''recomandari'' imbecile a uneia pe care atat o duce mintea limitata?

7 răspunsuri:
| Fecioara28 a răspuns:

Atata timp cat penetrarea nu a avut loc o ejaculare nu poate rămâne însărcinată

| NiculaiMarianTraian explică (pentru Fecioara28):

Finalizarea am facut-o pe sanii ei nu in vagin sau ceva de genu