| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara, am o problemă:
Recent am făcut pentru prima data sex cu iubitul meu. Problema este ca am făcut-o neprotejat dar nu și-a dat drumul în mine. Exista posibilitatea sa fiu însărcinată? Eu am auzit de la mai multe persoane ca poți rămâne însărcinată chiar dacă nu și-a dat drumul în tine din cauza lichidului lui de lubrifiere. Am uitat sa menționez ca am 16 ani.Tin sa mențin ca de atunci nu am mai făcut nimic cu el. Dau fundă!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca NU ajunge sperma in interiorul vaginului, in acel caz este cu totul IMPOSIBIL sa se formeze sarcina chiar si daca sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, fiindca NU poate fi fecundat OVULUL daca nu exista nici macar 1 singur spermatozoid.
Lichidul preejaculator POATE sa contina spermatozoizi, insa asta se poate intampla numai daca sunt intrunite anumite conditii. Citeste urmatorul raspuns si vei reusi sa intelegi cand, cum, in ce conditii poate sa contina spermatozoizi lichidului preejaculator in urma unui proces de contaminare cu sperma ramasa in uretra in urma unei ejaculari care a avut loc cu 2-3 ore mai devreme.
Acceseaza si citeste urmatoarele raspunsuri fiindca iti vor fi de real folos pe viitor. Multa sanatate!
https://www.tpu.ro/......en-doar-o/
https://www.tpu.ro/......reo-sansa/

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde stii ca nu si-a dat drumul in tine? Că asa a zis el?

| akaDoritosGirl a răspuns (pentru darrio2007):

Nu a ejaculat fiindcă i-am făcut sex oral dupa

| IamJoKeR a răspuns (pentru akaDoritosGirl):

Nu rămâi, putem vorbi ceva?

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila, este posibil sa ramai gravida chiar daca nu a ejaculat in tine. De la ce? De la sperma ramasa pe canal de la o masturbare anterioara.

| Sofer a răspuns:

Șanse exista.

| Apokales a răspuns:

Da, poti ramane insarcinata, insa sansele sunt relativ slabe. Proasta decizie sa nu te protejezi.

| akaDoritosGirl a răspuns (pentru Apokales):

Chiar dacă eram și în perioada de ovulație?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa se face, nu? Faci neprotejat si ai curajul sa pui asemenea intrebarea aici? Sper sa ai tripleti.

| Teo29 a răspuns:

Sanse de sarcina vor exista mereu, daca o faceti neprotejat!

Sfat : Folosiți prezervativul pe viitor, corect, și de fiecare data!

| ArianaVarcol a răspuns:

Daca era perioada ovulatiei atunci sunt sanse, poti ramane insarcinata si de la lichidul preejaculator. Cel mai bine e sa faci un test de sarcina, aproximativ la 10 zile dupa.
Sansele sunt mici sa fi insarcinsta, dar nu inexistente, pe viitor poti fi mai atenta si folositi prezervativ...

| akaDoritosGirl a răspuns:

Va mulțumesc tuturor pentru răspunsuri, mi-am făcut un test de sarcină și din fericire nu am rămas însărcinată, de acum încolo o sa o fac protejat