| Annabella9719 a întrebat:

Am o verisoara care este pe jumatate chinezoaica. Tatal ei fiind chinez.Si mama ei romanca(matusa mea).Ea vorbeste foarte bine chineza, romana si engleza.Este in Anglia la facultate.Si are un iubit roman.Eu cu ea am fost si suntem foarte apropiate si mi-a spus ceva ce o macina de ceva vreme.Intr-o zi era cu iubitul ei roman.Si a observat ca tot vorbea prin mesaje cu cineva.Si pana la urma l-a intrebat pe el cu cine vorbeste.A zis prima data ca cu un fost coleg din liceu. Dupa, pana la urma ea s-a uitat mai bine in telefon si era o fata.El a recunoscut ca e o fosta iubita de-a lui din liceu.Atat.Ea i-a retinut numele si a cautat-o pe facebook.Acolo a aflat ca are un bebelus de cateva luni si este intr-o relatie desigur cu tatal copilului.Cand a vazut acestea s-a mai linistit.Dar iubitul ei este mereu cu telefonul in mana si vorbeste cu fata respectiva.
Intr-o zi nu a mai suportat si cand el facea baie i-a luat telefonul si s-a uitat la mesaje.Ea ii zicea ca ii pare rau ca a renuntat asa usor la el, ca nu stia ce pierde.Si ca nu prea se mai intelege cu tatal copilului ei.Ea banuind ca o inseala.Si ca vrea ca el sa-i mai acorde o sansa.Si iubitul verisoarei mele ii zicea ca e greu de zis un raspuns acum.Ca a tinut enorm de mult la ea etc.Mai pe scurt, ei s-au despartit pentru ca el a plecat in Anglia la facultate.S-au despartit pe cai amiabile si au ramas amici.Verisoara mea acum e distrusa si crede ca fata aceea ar putea sa ii ia iubitul.Voi ce credeti? Sa-si faca griji? Sau exagereaza?

11 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Din tot ce s-a scris aici, am înțeles că această verișoară, a fost mințită, păcălită și o umplutură pentru timpul liber al acelui individ! Căci, din câte se pare ei, "prietenul și cealaltă fată", nu s-au despărțit deloc, doar distanța fiind dintre cei doi!
Verișoară trebuie să se retragă și să își vadă de școală și viață! Din păcate, ea nu a avut nici o relație cu acest bărbat! Doar o simplă relație sexuală și de servitute! Atât!
Verișoara a căzut în capcana individului!
Da într-adevăr, nici fata din țară, nu e de vină pentru că el a mințit!
Dar, de ce a făcut copilul, dacă a văzut că nu poate avea o relație serioasă?
Sau era gravidă când era cu amândoi? Atunci, chiar e o scorpie și cine o va lua se frige rău de tot!

| Annabella9719 explică (pentru romeo78):

Pai cica se intelegea foarte bine cu tatal copilului ei.Dar dupa nasterea copilului lucrurile s-au schimbat in rau.Asa zice ea.El nu se mi uita la ea ca avea kg in plus si vergeturi ca doar a fost insarcinata.Si el ii reprosa mereu ca nu mai arata cum arata inainte.Cel putin asa a citit verisoara mea cand s-a uitat peste mesajele iubitului ei.

| romeo78 a răspuns (pentru Annabella9719):

Iartă-mă, am 40 de ani, iar ce se întâmplă aici miroase a minciună de la o poștă! Chestia cu kilogramele, vergeturi sunt povești de adormit copiii! Cred, că acest băiat are 2 lucruri pe care celălalt nu le are:
1) e botanist
2) e potent financiar.
Dacă doriți spuneți verișoarei să îmi trimită mesaj privat ca să o conving să lase "această relație" pe apa sâmbetei, căci oricum nu va avea câștig de cauză! Tipa cu copilul e determinată să nu îi dea drumul acestui băiat! Dovada, faptul că nu se mai ferește să trimită mesaje explicite, știind că verișoara dumneavoastră le va citi!
Să nu regrete și să nu se uite înapoi verișoara dumneavoastră!

| Annabella9719 explică (pentru romeo78):

Acum cateva minute mi-a zis verisoara mea ca s-a certat cu "iubitul". Acum cica s-au despartit! Sa speram.

| romeo78 a răspuns (pentru Annabella9719):

Pentru binele ei, așa să rămână!

| sofisis a răspuns:

Sa-si faca griji. Eu I-as spune verde-n fata ca stiu ce invarte si ca il scutesc de a lua o decizie. As taia eu relatia. Nu as putea sta cu unul care "se mai gandeste" daca merit sau nu atentia lui completa.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Cred că nu exagerează.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Are dreptate să fie îngrijorată.

| devilshelp a răspuns:

Nu exagereaza. O data ce fata aia ii spune pe fata ca vrea sa ii mai dea o sansa si el nu o refuza inseamna ca se gandeste. Daca chiar o iubea pe verisoara ta nu statea sa se gandeasca, ii zicea nu si eventual ii dadea block. Inteleg ca poate inca mai tine la ea si nu mi se pare chiar atat de gresit sa mai tina legatura, dar strict ca prieteni. Sincer, acea fosta mi se pare o scorpie stiind ca are un copil si facand lucrurile astea.
Verisoara ta ar trebui sa ii spuna ca nu se simte confortabil ca el sa vorbeasca cu fosta, mai ales daca bate apropouri sa fie din nou impreuna. Daca nu intelege imi pare rau sa zic, dar nu merita. Ea ar trebui sa fie pe primul loc, nu aia care are copil.
Eu sunt asa insensibila pentru ca nu sunt in situatia ei, nu pot sa imi inchipui cat de greu ii e, dar nu merita sa stea cu cineva care o trateaza asa. Bafta totusi

| Annabella9719 explică (pentru devilshelp):

Scorpie? Si fata aceea e tratata urat de iubitul ei.Eu tin cu verisoara mea.Dar o inteleg si pe cealalta.Pentru ca am trecut si eu prin asa ceva.

| devilshelp a răspuns (pentru Annabella9719):

Dar stiind ca iubitul verisoarei tale e intr-o relatie nu ar trebui sa se bage sau sa faca asa propuneri. Sa fie prieteni, da, nu ar fi nicio problema. Imi pare rau ca nu o trateaza bine, dar nu rezolva nimic stricand o alta relatie