| Baloo91 a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutor. Imi place de o fata extrem de mult, dar ea nu vrea sa fim impreuna. Imi spune ca nu ma poate vedea mai mult ca pe un amic, cu toate ca de fiecare data cand sunt cu ea ne simtim bine amandoi, ma tine de mana, o tin in brate, radem, glumim, etc. Am incercat sa fac primul pas, sa o sarut, dar s-a tras in spate. Am facut orice e posibil, nu mai stiu ce sa fac. Va rog ajutati-ma. Ce as putea face sa o conving sa fim impreuna

9 răspunsuri:
| zumareL a răspuns:

Bagati un deget in cur si du-te la ea.

| FunkyMunky a răspuns:

Vrea sa fiti doar prieteni, nu mai incerca, o enervezi si nu ve-ti mai fi nici macar atat

| DeEaDeeutzaX a răspuns:

Deci in primul rand comporta-te cu ea ca si pana acum si o sa vezi ca singura isi va da seama ca te place mult mai mult decat ca pe un simplu amic. Odata ce va intelege-ti asa bine si tu o ti in brate e clar ca si ea te place numai ca poate e un pic confuza sau nu stie cum sa-ti arate.

| Baloo91 explică:

Problema e ca am incetat sa mai ies cu ea, sa mai vb cu ea asa des, din cauza asta. Am zis ca o stresez prea mult si mai bine ma retrag din peisaj. Dar nu pot sa o uit, sa o scot din suflet.
P.S. De vorbit mai vorbim asa din cand in cand dar cam rar

| eluboy13 a răspuns:

Vrea sa-ti spuna ca n-ai sanse, mi s-a mai intamplat straight face

| smile4u a răspuns:

Trebuie sa te comporti cu ea ca si pana acum. Poate ca ar trebui sa renunti la a-i mai spune ca vrei sa fiti impreuna un timp. Comporta-te normal, zambeste-i, glumiti, sau faceti ce va place voua ca sa va simntiti bine. Apoi cand va simntiti cel mai bine incerca sa o iei de mana, sau sa o imbratisezi, sa faci un gest de genu impreuna cu o privire cu subinteles si poate asa isi va da seama si ea ce simnte pentru tine. Acum s-ar putea sa fie putin confuza pentru ca nu stie daca ceea ce simnte pentru tine e prietenie sau dragoste. Dar, eu cred ca, incet-incet o vei putea convinge ca ar trebui sa fiti mai mult decat prieteni si daca o iubesti vei reusi, ti-am spus cum... Uite se apropie ziua indragostitilor, incearca sa-i cumperi sau sa-i faci ceva semnificativ, ca pentru o iubita, ceva romantic, care sa-i transmita sentimentele tale. Daca o sa ai rabdare o sa reusesti! Nu te da batut! Succes!

| MisterAnswer a răspuns:

Iti spun cam ce mi s-a intamplat si mie.Eram la fel de innebunit dupa o colega.Pe atunci nu ma vroia decat ca amic.Am lasat-o balta in cele din urma.Mi-am facut o prietena pe care acum o iubesc foarte mult si intamplarea face ca respectiva colega ne vede zilnic.Pot spune ca a facut crize si a incercat sa faca ce ma rugam eu sa faca acum ceva timp adica sa stam impreuna.Insa raspunsul meu a fost NU. Sfatul meu:fa-ti o prietena irit.o la maxim pe "amica" ta si o sa vezi reactiile pe parcurs.happy Bafta!

| doarofata123 a răspuns:

Am fost si eu in locul fetei, dupa incercarea lui am continuat sa ne vedem si dupa doua saptamani l-am sarutat eu.

| Serapis_Asius_1989 a răspuns:

E chiar simplu, ignor-o, fa-o geloasa, gaseste alta si asta o sa vina la tine.