| Alice3939 a întrebat:

Buna seara, am si eu nevoie de umpic de ajutor. Am ramas insarcinata si imi e frica sa ma duc acasa. Sotul meu a aflat de cateva zile de copil dar nu ne-am mai vazut deoarece imi e foarte frica. El e foarte dur si nu isi doreste copii si imi e doar sa nu ma loveasca si sa pierd sarcina. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| anonimaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Du-te acasa. Parintii tai sigur vor intelege. Orice zic, tot copilul lor ramai :* ...si in privinta relatiei tale..nu se merita sa traiesti langa un om asa agresiv...i-a placut ca i-ai oferit ceea ce a vrut ..trebuie sa suporte consecintele. daca parintii tai nu accepta un copil, fa avort. Cu siguranta ei te vor indruma corect... funda? :* ...bafta, mult noroc in viata

10 răspunsuri:
| Pacala a răspuns:

Urata situatia ta. In primul rand: inainte sa te mariti cu el, nu stiai ca e violent? Nu stiai ca nu vrea copii? Daca stiai, de ce te-ai maritat cu el, cand sunt atatia barbati buni in tara asta?

Daca esti sigura ca te va lovi... mai bine renunti la copil, din pacate. As zice sa renunti si la sotul actual. Nu de alta, dar sunt putini barbati care te vor accepta cu tot cu un copil (al altuia) si, in al doilea rand, daca sotul tau nu vrea copii o sa mai fii in situatia asta si alta data... si iar o sa te temi ca te bate. Ai ales gresit barbatul, asta e clar. Macar a doua oara sa ai parte de un inceput bun, cu altcineva.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Rupe-o cu el si baga-l in gura legii. Nimeni nu poate fi batut si dobitocul sa nu plateasca. Doame ajuta-ti!

| DaReZon a răspuns:

Atunci nu il poti numi sot. De ce te-ai mai casatorit cu el daca este atat de violent? Cum sa te loveasca? Chiar imi este mila de tine >.>

| neutrino a răspuns:

Din cand in cand tu ai cate un prieten cu, care ramai insarcinata. Azi ai schimbat prietenul cu un sot, dar rezultatul este acelasi. A venit timpul sa schimbi povestea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai invatat nimic din greselile trecutului. mediteaza putin asupra lui, aminteste ti ce s a intamplat atunci si fa sa nu se intample acelasi lucru si acum. ti ai ales gresit partenerii de fiecare data. ai cateva variante.
a) alegi sa pastrezi sarcina, sa te desparti de sotul tau si sa ti cresti copilul singura iar data viitoare o sa. fii mai atenta. b) vorbesti cu sotul tau indirect (prin intermediul altcuiva sau la tel.) si il convingi sa cresteti copilul impreuna. sau mergi insotita de cineva acasa cu acelasi scop. ii poti spune ca daca nu o sa accepte e mai bine sa va despartiti. c) te duci acasa si astepti sa vezi ce o sa se intample. iar de aici pot avea loc urmari. fie o sa te faca sa pierzi sarcina din nou. iar dupa tu o sa decizi daca mai ramai cu el sau nu. fie o sa traiesti in continuare alaturi de el in batai si o sa l aduci pe lume.

| Vektor a răspuns:

In clasa a 9-a ar trebui sa ai alte preocupari decat sa visezi la sarcini nedorite si violenta domestica...

Răspuns utilizator avertizat
| CheshireDeadCat a răspuns:

Eu nu-nţeleg cum te-ai căsătorit cu el dacă zici că ar putea să te lovească şi să se înfurie de la ceea că ai rămas însărcinată (de la el, nu?). Adică, dacă te iubeşte, indiferent de situaţie, ar trebui să te susţină, şi ar mai trebui să şi iubească copilul vostru, chiar dacă nu a fost planificat.

| CheshireDeadCat a răspuns:

Acu m-am uitat la tine prin întrebări, ba zici că ai 12, ba 19, ba soţ, ba îţi place un băiat, ba ceva de viol. Iar cont la mişto sau boală psihică?

| girl201 a răspuns:

Chiar nu mai inteleg! Acum cativa ani spuneai pe TPU ca ai ramas gravida si prietenl tau e violet, apoi ca ai pierdut sarcina.Peste ceva timp ai spus ca esti cu un baiat, apoi ca te-a inselat cu prietena ta.Acum spui ca esti maritata iar sotul tau nu este de acord cu sarcin a ta.Care este adevarul?