| Katsu a întrebat:

Buna seara, am si eu niste probleme.prietena mea face mereu pe suparata si se supara din orice oricat de mic, a inceput sa ma injure, sa ma faca in toate felurile si facem numai dupa cum vrea ea, mai demult era ingeras, simteam si eu ca ma iubeste dar acum i-a bagat poate vreo prietena prostii in cap cum ar fi sa ma aiba ea sub papuc si sa nu o conduc eu, sa ma conduca ea si din astea, eu sunt bun cu ea, nu i-am zis niciodata nu si i-am facut orice moft, acum s-a schimbat totul, vreau si eu sa fac sa fie ca la inceput adica sa nu fie niciunu cu dominatul si din astea, sa nu mai faca ea pe suparata. daca nu o pot schimba pe ea atunci cum sa ma schimb eu? De exemplu, daca eu ii zic ei "ma" sau "bai" ea se supara si nu mai vorbeste cu mine sau face pe suparata o ora sau doua, eu mereu am respectat-o si recunosc ca de un timp am facut si eu pe nesimtitu' si spun glume proaste care o deranjeaza da' nici sa nu vorbeasca cu mine o ora apoi sa inceapa sa ma injure nu e prea normal. e doar o gluma proasta ce naiba.ma rog, au fost mai multe dar am terminat cu ele. vorbeste cu mine cand are ea chef oricum as vorbii cu ea, si daca eu nu fac aia ea nu mai face altceva adica nu-i cumpar ceva ea face pe suparata toata ziua...toate astea au inceput acum o luna si ceva si suntem impreuna de 6 luni.deci ce ar trebui sa fie schimbat la ea, sau la mine? Cum sa o fac sa se schimbe? sa fie ca la inceput
O seara placuta tuturor!

14 răspunsuri:
| 0IoAnA0 a răspuns:

Pacat de ea.ai grija sa nu se transforme intr-o pitipoanca k e destul de aproape din cate zici tu. cel mai bine e sa vorbesti cu ea despre toate astea si daca inceepe iar cu suparatul si cu injuraturile ii zici "taci si u si asculta" dar sa nu te enervezi cand ii zici ce te doare. si daca tot nu intelege si se poarta asa cel mai bine e sa te desparti de ea. bafta!happy

| AnoOnim23 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea despre toate chestiile astea. Spune.i ce te deranjeaza si daca intr-adevar te iubeste o sa se schimbe sau cel putin nu o sa mai asculte ce spun "prietenele" ei. Nu uita ca baza intr.o relatie este comunicarea.Fa-o sa inteleaga ca nu esti marioneta ei chiar daca o iubesti si ca intr.o zi o sa te saturi de toate astea. Si crede-ma ca tu daca vorbesti cu ea si ii spui ce te deranjeaza o sa isi dea seama ca nu este bine ceea ce face si va reactiona intr-un anumit fel. Daca nu merge cu vorba buna fi si tu indiferent sa vada si ea cum e sa fi respins de cel de langa tine. Mult succes si astept mesaj sa imi spui ce ai rezolvat:*

| Katsu explică (pentru AnoOnim23):

Am sa incerc asa.insa ea e asa: nu-ti place cum sunt, cauta-ti alta...am sa stau cu ea de vorba despre asta si sper sa se schimbe si ea, sa pot si eu sa nu o mai enervez, pentru ca ea e na.mai rea cu mine, eu ma enervez si zic de-al nabii prostii.si na, ne certam.
Multumesc pentru sfat, mai astept raspuns-uri.
O seara placuta!

| AnoOnim23 a răspuns (pentru Katsu):

Nu ai pentru ce, mi-a facut placere sa te ajut:*. sper sa se rezolve probleme intre voi

| Katsu explică (pentru AnoOnim23):

Daca e, iti mai trimit un pm peste ceva timp.mai stam de vorba. daca vei putea sa-mi mai dai atunci niste sfaturi.

| AnoOnim23 a răspuns (pentru Katsu):

Q cea mai mare placerehappy

| Katsu explică (pentru AnoOnim23):

Multumeschappy

| Aleeeeeexandra a răspuns:

Vrea sa va despartiti si nu stie cum sa ti-o zica laughing

| Codrutzz a răspuns (pentru Aleeeeeexandra):

Sunt de acord cu tine laughing

| MValentin a răspuns:

Sunt curios daca acum mai esti impreuna cu ea

| Katsu explică:

Nu-i aici vorba de despartire, ca ma iubeste si tine la mine dar cand o enervez putin ma injura si cand nu ii fac un moft face pe suparata toata ziua si zice ca nu conteaza ce zice ea.ea are doar niste prostii in cap care trebuiesc scoase afara ori de mine, adica sa ma schimb cumva ori sa se schimbe ea cumva.

| Katsu explică:

Sunteti voi prosti, nu e mereu rea, e si dulce in majoritatea timpului.macar daca ar veni cineva mai cu cap sa am ce sa citesc.nu cateva cuvinte de la 2... tamp.ti

| yoyois a răspuns:

Incearca sa intelegi care e vina ta, incearca se te schimbi si tu un pic, discuta cu ea despre ce nu iti place tie si ce nu ii place ei.

| Katsu explică (pentru yoyois):

Azi discut cu ea sa vad ce ganduri avem si ce pot sa rezolv, ca vreau sa fie odata bine nu atat cearta.