| liviunm a întrebat:

Buna seara am si eu o intrebare am facut sex acum 2 zile cu prietena mea neprotejat si de o zi avem mancarimi in zona capului penisului si in zona vaginului? cauze?

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Ati luat unu de la celalat o boala sexuala. Consultati de urgenta medicul de familie sau un medic specialist in boli venerice.

| HazelEyes77 a răspuns:

E posibil sa fie candida deoarece provoaca mancarimi si in acest caz un unguent de la farmacie precum Clotrimazol, Micozonal sau Lomexin rezolva problema. Dar pana nu faceti un control medical nu stiti cu siguranta ce provoaca pruritul.

| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil pruritul resintit de amandoi in zona aparatelor voastre genitale, este provocat de catre o anumita infectie cu transmitere sexuala. Este indicat sa teprezinti la un laborator de analize medicale pentru a ti se efectua o analiza a secretiei tale vaginale, sau la un cabinet ginecologic pentru a fi consultata si a ti se efectua analizele necesare depistarii agentului patogen si a prescrierii tratamentului necesar de urmat. Multa sanatate!

| doctorrusen a răspuns:

Ai si penis si vagin?