| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, am si eu o mica dilma in legatura cu o fata. Am facut o petrecere impreuna cu grupul si am cunoscut aceasta fata. Au fost cateva "scandaluri" in ultima seara (eu am fost in grupul "gresit"), in prima seara am avut niste momente frumoase si ne-am sarutat, dar in a doua absolut nimic. Recunosc ca nici eu nu am luat initiativa. Eu cred ca si ei ii place de mine, si am mai vorbit dupa aceea, si am facut "haz" de situatie. Locul este departe, si eu nu am avut nicio relatie/chestie serioasa, dar chiar imi place de fata asta. Problema este ca eu stau in strainatate, si ea la fel. Nu mai este mult pana cand plecam amandoi. Aveam de gand sa merg la ea zilele astea(locul este cam departe) dar nu stiu sigur cum sa procedez. In acelasi timp nu vreau nici sa par "ciudat" sau "disperat". Si nu stiu sigur ce parere are de mine acum, chiar daca nu am facut nimic aiurea eu. Ce credeti? Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.As spune ca relatiile la distanta nu prea functioneaza, mai ales daca nu pornesc de la o baza solida formata inainte ca unul din cei doi sau chiar ambii sa plece la mii de kilometri departare.Dar totusi esti liber sa incerci, nu cred ca ai nimic de pierdut.

| Mihai3774828 a răspuns (pentru dullcat):

Prietenul meu cel mai bun are o relatie de la distanta, ne cunoastem din liceu(strainatate), si vad ca sunt fericiti. Eu sunt dispus sa depun efortul. Dar nu stiu sigur ce sa fac :/

| dullcat a răspuns (pentru Mihai3774828):

Inteleg, insa poate ca relatia prietenului tau este exceptia, nu regula.De exemplu, eu cunosc cazuri cand nu a mers.Totusi, nu lasa pe altii sa iti spuna ce sa faci, fiindca vei regreta amar daca nu probezi pe propria piele.Si multumesc pentru funda!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa te complici cu ceva care are sanse infime sa mearga?

| Violleta2022 a răspuns:

Ca-i mai bine sa uiti de fata asta, oricum plecati peste hotare fara sanse sa fiti impreuna.
Fa-ti o prietena in strainatate, unde esti majoritatea timpului.

| Mihai3774828 a răspuns (pentru Violleta2022):

Inteleg. Totusi este a 3 a oara cand mi se intampla ceva de genul si dupa gresesc la scurt timp. Chiar as vrea sa ii dau o incercare, dar nu stiu sigur ce parere are de mine din moment ce sunt "asociat" cu grupul rau. Si sa nu para "ciudat" ca merg la 200km distanta ca sa ma vad cu ea? Din mesaje se pare ca si ea e un pic "deranjata de ce s-a intamplat. Ce crezi? Multumesc mult!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mihai3774828):

Ca sa nu ti s emai intample asa ceva nu mai merge 200km si nu mai contacta pe nimeni din gruoul ala, maia les ca este rau famat.
Nu stiu cati ani ai, dar nu cred ca etsi copilas sa nu inetlegi ca prietenii ti-i alegi singur si de obicei cine se aseamana, se aduna.
Deci: schimba-ti viata, fa-ti prieteni noi acolo unde traiesti majortatea timpului, fa-ti o iubita si elimina din viata ta pe toti cei care iti strica reputatia si-ti aduc numai inconveninta in viata.

| Black_Being_1991 a răspuns:

Relatiile la distanta se bazeaza pe comunicare si creativitate.