| Andrei332558 a întrebat:

Buna seara, am si eu urmatoarea situatie sunt indragostit de o colega de munca mai mare ca mine cu 9 ani, ne intelegem foarte bine, suntem foarte apropiati, ea nu isi arata varsta, glumim, radem, avem si glume deocheata, imi arunca si ea multe priviri, ne zambim unul altuia, vorbim des si in afara programului, venim amandoi la munca, tot amandoi ne intoarcem, multe lume deja e suspecta ca ar fi ceva mai mult intre noi dar problema apare acum, eu mi-am facut curaj sa ii spun tot ce simt, ca o plac mult dar ma lovesc de fiecare data cand avem o discutie pe tema asta de ce sustine ea ca e un blocaj psihic ca nu poate avea o relatie cu cineva mai tanar dar cu toate astea tot continua sa flirteze cu mine la birou, sa avem tot felul de glume, a venit intr-o zi si cu o rochita mai decoltata si mi-a zis sa vin sa o ajut cu ceva la ea la birou ca sa imi clatesc si ochii si multe de genul.Eu totusi cred ca si ea ar fi interesata de ceva mai mult altfel nu mi-ar fi cautat compania asa mult si sa se simta bine in prezenta mea dar nu stiu cum sa fac daca exista vreo posibilitate sa o conving sa coboare bariera asta macar sa incerce pentru ca in situatia de fata parca e un alt tip de durere sa fi asa aproape de cineva, sa fie asa o conexiune frumoasa, sa fie la doi pasi de mine dar sa nu poata fi nimic.Ne si alintam cu expresii de genul, baby, scumpete, etc, m-a lasat chiar sa ii mai fac si cate un masaj la birou pe umeri si gat cand eram doar noi doi in birou, ne apropiem cate o data asa mult si ne privim in ochi amandoi ca si cum suntem pe punctul sa rupem bariera dar din nou ajung la treaba cu varsta.Am mai incercat sa o mai scot prin oras sa ne plimbam dar nu prea am reusit, doar o data cand am plecat seara de la munca ne-am mai plimbat cu masina prin oras si am facut si un tik tok amandoi. Daca ma puteti ajuta cu un sfat apreciez, multumesc, chiar tin mult la ea.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca tu ai multa fantezie in cap... ca o femeie matura nu-si risca pozitia si serviciul, pentru o aventura cu un coleg mult mic ca ea.
Ti-as recomanda sa-ti vezi de servici si sa pastrezi relatiile stricte si clare ca poti sa zbori si maine d ela munca, daca ea te reclama sau sefii observa ceva, desi ma indoiesc ca ar fi ceva real.

| VoidEternal a răspuns:

Sunt unele femei cărora le place doar flirtul fara să-si dorească neapărat o relație. Nu e neobișnuit. Dacă tot insiști și nu se întâmplă nimic eu zic sa te bucuri de relația dintre voi așa cum e, poate la un moment dat la vreun team building se întâmplă și ceva mai mult. Dacă nu...aia e.

| FindMyName a răspuns:

Poate iti faci iluzii, si e doar educata si te simte un coleg apropiat si atat. daca se comporta cum se comporta nu înseamnă ca trebuie neapărat sa fiti o relatie sau sa vrea asa ceva.
odata ce ti a zis femeia clar ca NU, pai, nu. adevarul mereu doare, tinere îndrăgostit.

| MeaCulpa a răspuns:

Who doesn't love milfs? Sari pe ea

| gabishor17 a răspuns:

Vrea doar sa o regulezilaughing Opreste te din a ii mai spune ca vrei o familie cu ea sau o relatie si ai ss vezi. Cu tupeu, baga i mana in gat, o iei de la spate si vezi atunci ce vrea de fapt. Sau pe sub rochita aia sexy, bagi manuta ta si vezi cum se terminalaughing