| An89 a întrebat:

Bună seară! Am un ciclu neregulat, poate sa îmi vina și la 28 de zile, dar și la 38. Menționez ca ma aflu în a 37 zi a ciclului menstrual, am avut doar un contact neprotejat (fără ejaculare în vagin) sâmbătă acum doua săptămâni. Toată săptămâna am avut crampe abdominale și am tot sperat ca vine. În ziua 20 a ciclului menstrual am avut o sângerare anormală, am citit ca poate fi de la ovulație și am așteptat totuși sa vina menstruația. Joi am făcut 2 teste, iar rezultatul lor a fost negativ. Ieri am observat ca secreția mea a devenit ușor maro, ma așteptam să vină, dar azi... nimic. Are idee cineva ce ar putea fi?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test de sarcina corect se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Orice test facut inainte de 21 de zile va fi negativ, eronat si inutil.
Cand ai ciclul de tip neregulat, toate partidele sexuale trebuiesc facute cu prezervativ, ca sa fii sigura ca nu scapa nici o picatura de sperma si nu ramai gravida. Chiar daca nu a ejaculat in vagin, poti ramane insarcinata daca tu erai in perioada fertila si baiatul avusese o masturbare anterioara, sau au fost partide consecutive de sex.

| Rocokokosexbeast96 a răspuns:

Nasol