| dydda a întrebat:

As avea si eu o mica intrebare. In primul rand, fac 21 de ani peste doua luni.De cateva luni sunt voluntara la Sectia de Primiri Urgente din orasul meu( la urgente cum spune toata lumea). A inceput sa imi placa un asistent de acolo ( are 27 de ani). Din comportamentul lui reiesea ca si eu ii sunt lui draga ( mereu ma lasa pe mine sa fac tratamente, sa pun branule, etc.)Acum doua luni mi-a marturisit ca ii place de mine doar ca a fost plecat la el acasa in concediu o luna sa isi ajute parintii cu munca si adunatul recoltei. Cand a venit inapoi(acum o luna) am iesit la prima noastra intalnire la un concert. Lucrurile au decurs bine, nu ne-am aratat prea mult in lume pentru ca voiam sa vad daca merge ceea ce este intre noi. In urgenta mereu pastram relatia asistent-voluntar, niciodata mai mult.Acum el vrea sa spuna lumii totul doar ca nu stiu daca relatiile sunt permise intre cei care "lucreaza" pe aceeasi sectie. Si nu sunt sigura nici de ceea ce va zice tatal meu, el lucrand pe SMURD si cunoscandu-l. Deci ajungand la intrebarile mele :

1. Stiti daca relatiile sunt permise in acest caz? Colegii lui care nu stiu inca nimic de noi il tot bat la cap sa " puna mana pe mine" pana nu e prea tarziu dar nu stiu ce sa zic
2. Ce argumente as putea sa ii aduc tatalui meu in caz ca va comenta de faptul ca " lucrez" cu iubitul

Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1. Ce face omul în afara orelor de program e treaba lui.
2. Să-și vadă de treaba lui. Sunt o mulțime de cupluri care lucrează împreună la aceeași firmă.

| Holiday a răspuns:

1. Nu scrie in fisa postului tau sau al lui ca n-ai voie sa ai relatii cu colegii.
2. Intrebarea mea e ce argumente ar putea avea tatal tau impotriva voastra, nu invers.

| Ωmega a răspuns:

1. Nu exista nici o lege care sa interzice relatiile intre colegi de munca.
2. Argumentul ca ai 21 de ani si ca iti place de el si lui de tine este arhisuficient. Ii poti spune ca intentiile voastre sunt atat de seriose pe cat este si voluntariatul tauwinking