| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa aflu si eu niste povesti adevarate de la voi, si anume cu relatii care au rezistat la distanta.

Prietena mea e a 12a, eu a 11a, ea pleaca la facultate la Bucuresti cel mai probabil, distanta e destul de mare de orasul nostru (care e in zona moldovei) si ne va fi destul de greu un an de zile.

Simt nevoia sa fiu incurajat si niste povesti care sa fie adevarate mar ajutat. Dau funda!
Nu dati raspunsuri seci, va rog...

Răspuns Câştigător
| Cupcake69 a răspuns:

Fratele meu era a 11a cand prietena sa plecase la facultate. Vorbeau zilnic pe Skype, vorbeau mereu la telefon. Inca sunt impreuna, acum locuiesc in acelasi apartament la Iasi, unde urmeaza amandoi facultatea.
Implinesc 5 ani de relatie intr-o luna, iar pe atunci erau in al doilea, daca nu ma insel. happy

7 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Ohh... naspa
si e destul de greu probabil, nu? sad

| piticelm a răspuns (pentru Jony123):

Este,dar nu conteaza, bine, acum numai sunt 100 % sigura ca sunt cu acel baiat, dar nu din cauza distantei. Oricum ramai cu ea, ai incredere in ea si fa ce iti dicteaza inima, dar....inca ceva de care mi-am dat seama, tine bine ochii deschisi.Cand cineva iti spune ceva, iti mai spune si altcineva gandeste-te si tu la acel ceva.

| Crucified a răspuns:

N-am poveşti.

| Demonull a răspuns:

Salve! Rezista, dar nu o vesinicie happy
Merita sa incerci. poate esti tu ala norocosul din sutele de mii... poate

| piticelm a răspuns:

Eu sunt cu cineva de 3 ani app,relatie la distanta si a rezistat. Vorbim orice,radem,glumim,asta este,daca asa este sa fie cu distanta,nu este nicio problema big grin Noi ne-am si gasit in asa fel, incat toata lumea spune ca suntem frate si sora pentru ca semanam perfect, mai ales fizic. Daca ai incredere vei reusi, este un an, trece repede big grin

| Jony123 a răspuns (pentru piticelm):

Si care e distanta dintre voi? ce varsta aveti? dar de intalnit cat de des va intalniti?
Multumesc pentru raspuns happy

| piticelm a răspuns (pentru Jony123):

2000 de km happy, 18 si 20 si ceva, depinde, oricum rar happy