| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa aflu si eu niste povesti adevarate de la voi, si anume cu relatii care au rezistat la distanta.

Prietena mea e a 12a, eu a 11a, ea pleaca la facultate la Bucuresti cel mai probabil, distanta e destul de mare de orasul nostru (care e in zona moldovei) si ne va fi destul de greu un an de zile.

Simt nevoia sa fiu incurajat si niste exemple care sa fie adevarate mar ajutat. Dau funda!

Nu dati raspunsuri seci, va rog...

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Ai mai intrebat o data asta si ai mai dat o funda.

Cred ca-ti dai seama ca fiecare poveste e diferita si chiar daca vei intalni situatii asemanatoare personajele au propriile povesti de viata si situatii.

In general relatiile la distanta nu rezista fiindca baietii nu sunt in stare sa stea fara sex, si sincer vorbind daca se intampla sa umble si cu altele, iubirea lor nu e atat de autentica pe cat pretind ei.

Nici fetele nu sunt mai prejos desi pretind ca ele sunt niste mironosite care viseaza numai la flori si norisori si sexul le pute. Daca va gasi un tip aproape de ea acolo unde va merge si se vor place reciproc, totul e pierdut.

Degeaba bat campii unii si degeaba te incurajeaza cu povestile altora, adevarul e ca extrem extrem de putine relatii rezista la distanta si cele care rezista o fac pentru ca iubirea dintre cei doi nu e o gluma rasuflata sau o convenienta mincinoasa cu scopul de a avea un partener de sex comod.

| Jony123 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

'am mai pus o data intrebarea pentru ca nu avusesem raspunsuri suficiente thinking
Mda, cam asta e situatia din pacate, cred ca ramane de vazut ce va urma; un lucru e cert, eu la fata asta tin cu adevarat si nu as umbla cu altele sau alta nici doar pentru sex!
cat despre ea, ea este de incredere, nu e genul ei sa faca de astea, sa ma insele, singura teama e sa nu gaseasca vreun tip interesant si sa se aproprie de el neintentionat (cum se intampla de multe ori), iar acel tip vazand asta o poate convinge pana la urma sa renunte la mine. sad
In situatia asta fata mi-ar spune, ar incheia relatia doar ca sa nu ma insele dar si asa as fi diistrus... Mie greu, ce sa zic, nici de renunta la relatia asta nu vreau, prefer sa lupt pentru ea (si pentru relatie si pentru fata) de cat sa ma las batut, doar teama de esec ma nelinisteste sad

| badboy_6643 a răspuns (pentru Jony123):

Pai vezi nimeni de pe aici nu o cunoaste deci nu au cum sa iti spuna daca relatia voastra va rezista... asta depinde de voi. poate sunteti unul din cuplurile acelea putine care pot pastra o relatie si la distanta... bafta

5 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Repet, n-o să mai reziste relația.

| Lorena7712 a răspuns:

Buna.
Sincer eu nu am intalnit niciun cuplu care sa reziste distantei. O fata era doar de 5-6 km distanta de un baiat si nu a tinut mai mult de o saptamana deoarece el zicea ca nu poate veni mai aproape ca s-o vada iar ea nu mergea la el deoarece era mai mica ca el si singura nu avea curaj sa mearga. Asa ca a ales sa se desparta de ea!
Dar exista relatii care rezista! Distanta intareste increderea unul in altul si iubirea pe care v-i purtati unul altuia.
Sper ca te-am ajutat

| Miky1 a răspuns:

Nu te incurajez, ca nu are rost.In primul rand esti prea mic pentru ea, relatiile la distanta nu tin, ea oricum vrea altceva.o sa observi, dar nu pune suflet!