| LeilaMara13467 a întrebat:

Bună seara! Azi trebuia să îmi vină menstruația, însă nu mi-a venit. Am avut un contact sexual cu iubitul meu, protejat cu prezervativ, în a treia zi de după terminarea perioadei fertile. Aș avea o nelămurire. El a ejaculat afară din vagin chiar dacă avea pus prezervativul, cu câteva secunde înainte să îi vină a ieșit afara, repet, avea prezervativ. Totul s-a colectat în prezervativ, nu părea spart sau să curgă ceva din el, dar era o pată în pat, eu ma gândesc ca este de la mine, din cauza secreției vaginale. Un prezervativ când se rupe este vizibil, as putea rămâne gravida în aceste condiții? Sunt puțin stresată. Mulțumesc frumos pentru răspunsuri!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Menstruatia poate veni uneori cu un decalaj de 2-3 zile, chiar si daca este regulata.
Asteapta cu rabdare, ca va veni, atata vreme cat sexul a fost facut doar cu prezervativ, nu ai cum sa ramai gravida.

| Miruna333 a răspuns:

Nu inteleg sexul cu prezevativ daca ai iubit.
Prezervativul este pentru sex ocazional, cu straini.
Sex protejat, lipsit de accidente= 0 sanse
Nu s-a intamplat nimic la partida voastra
Menstruatia intarzie din N motive, vezi pe net motivele
Se pune intarziere dupa 14 zile oricum