| 354 a întrebat:

Buna seara,ce parere aveti de chestia asta; nu ti-am raspuns la telefon deoarece nu am vrut,dar am vazut ca m-ai sunat,nu ti-am raspuns din cauza ca erau prea multe persoane in camera,cum apreciati voi o asemenea sinceritate provenita chiar de la persoana iubita? eu a-si fi mintit daca eram in locul lui,spuneam ca nu am auzit telefonul, voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand o sa fii mintita si o sa afli ca te-a mintit nu o sa mai spui ca tu ai fi mintit. Este foarte bine ca ti-a spus adevarul. Si da, se intampla sa te afli in diverse imprejurari in care sa nu poti vorbi, ni se intampla tuturor. Faptul ca ti-a marturisit adevarul este de apreciat. Poate ca ar fi trebuit sa iti trimita un mesaj scurt in care sa iti spuna ca nu poate vorbi sau sa raspunda pentru cateva secunde pentru a-ti spune acelasi lucru. Oricum un adevar trebuie apreciat.

3 răspunsuri:
| BULANGIU96 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat.
Poate avea dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa raspunda si sa spuna ca nu poate vorbi.Asa era cel mai corect.

| AriannaAri a răspuns:

De ce sa minti?
A fost mai bine cum a facut acea persoana, adica ca a spus adevarul fara sa inventeze.
Eu personal, as aprecia.