| Nor a întrebat:

De cateva zile urmaresc intrebarile puse de catre unii utilizatori, sincer ramai uimit mai ales cand vezi intrebari venite de la copii de 10, 11 chiar 9 ani despre sex. Nu ma consider o persoana foarte invarsta, dar inainte nu stiai ce aia p**** la varsta aia, ziceai ca-I un fel de mancare, acum ei au pretentia la dragoste, iubire, sex. Stii ce este dragostea la 9 ani? Serios?
Vaii, daca nu intretin relatii sexuale ma paraseste prietenul/iubitul, macar sti ce ai de facut? Stii ce urmeaza dupa acest act minunat, in mintea ta care de fapt este o decizie foarte importanta care iti poate schimba total viata. Pe langa asta, inteleg aici ai dreptul sa adresezi orice intrebare, "te vom ajuta", dar unele sunt stupide, ironice, grotesti, mai aveti putin si intrebati cum trebuie sa o tineti la baie sau ce pasi trebuie sa urmariti ca sa faceti asta. Atunci cand cineva iti/va raspunde ca este prea devreme sa faci acel pas important repede "bagati" replica, dar daca ne iubim trebuie sa facem si asta. Serios?
Te iubeste, te asteapta, dar nici la 9 ani cand tu nu stii nici bine sa vorbesti/scrii, adresezi astfel de intrebari penibile. "Mi-am bagat degetul in vagin, pot ramane insarcinata"? Serios?
Adica te crezi inteligent/inteligenta si vrei relatii sexuale, dar nici macar nu stii cum ramai gravida, urat, sincer. Si mai sunt, "ma doare zona x, y, z, ce se intampla"? "Noi " poate suntem capabili sa iti raspundem, dar nu te/va vedem, nu stim exact daca este "diagnosticul" pe care l-am dat, du-te la un doctor daca te doare. In fine, poate acest mic text va fi prost comentat sau nu are nici un rost deoarece toti stiu asta deja, dar treziti-va la realitate, vrei sa fi mama/tata la 9, 10, 11 ani? Si inca ceva, am vazut multe personae care inca mai incearca sa va deschida ochii la realitate, sa va impiedice sa faceti un pas gresit, frumos, dar vorba aia, "tu zici tu auzi"…din pacate. Astept comentarii pro si contra, cred ca vor fi. O seara buna in continuare! happy

8 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Poți să tot primești o educație bună, sfaturi părintești...că dacă tu vrei să fii prost și să te arzi la puță, păi o faci...nu că ești naiv sau că vai, nu te bagă în seamă părinții...sau cealaltă scuză...„îl iubesc".
Și... stai liniștit sunt și frustrați pe aici care îi susțin pe ăia de 15 ani.

Zicem mersi că n-am fost ca ei și îi ignorăm.

| stark47 a răspuns:

Welcome to the 21th century!+eu postez raspuns in speranta ca din 50 cate pun pe zi, macar 10 sa fie corecte(adica sa fie de urmat sfaturile), iar din cele 10 macar 1 sa-l si urmeze. daca "salvez" o fata de 13 ani sa isi piarda virginatatea, eu sunt multumit de mine ca persoana si de "munca" depusa pe TPU

| TizZu15 a răspuns:

Sunt de acor cu tine, ai foarte mare dreptate si te sustin.
Respect!winking

| Pearl01 a răspuns:

Cam asa e cum zici tu. Si eu raspund cand pot la intrebari mai ok, insa vad si intrebari fara sens, idioate. Parerea mea, site-ul asta nu e luat atat de in serios. Si multi/multe posteaza orice intrebare le trece prin cap doar sa aiba ceva postat. Hai ca intrebarile sunt multe idioate, dar sunt iar multi/multe care iar raspund la intrebari doar sa se afle in treaba. Pe bune, altii/altele asa cred ca se baga in seama ca au dat si ei/ele un raspuns mediocru asa, fara nici o noima. Mi s-ar parea normal ca atunci, cand raspunzi la o intrebare sa incerci sa ajuti omul respectiv, nu sa-l ironizezi pentru intrebarea pusa sau sa dai un raspuns sec. Iar in ceea ce privesc copii, in ziua de azi educatia lasa de dorit, nu mai stiu sa-si traiasca copilaria, cu modernitatea masii numai telefoane, tablete, laptopuri etc ce sa mai zic de sex, care e privit ca si cum ar zice copilul: "da-mi sa mananc". In fine e o nebunie, unele lucruri chiar isi pierd valoarea, iar oamenii din ce in ce mai indiferenti de ceea ce se intampla in jurul lor.

| secret093 a răspuns:

Te felicit! Punctezi acolo unde trebuie.

| cappytempo a răspuns:

Total de acord cu tine.Nici eu nu sunt cine stie ce matura(am 24 de ani), nu stiu multe lucruri dar la o varsta asa frageda 9-10 ani e teribil cu ce se confrunta tinarul de azi... terribil...

| Erica2018 a răspuns:

Total de acord...eu la 9 ani ieseam afara si ma jucam in nisip, la 9 ani stateam si ma jucam sotron, saream coarda, mama cu greu reusea sa ma bage in casa pentru ca ma jucam cu alti copii...nici nu stiam ce e aia p*** etc.
deci sunt total de acord cu tinebig grin

| adrianapda a răspuns:

Ai perfecta dreptate doar ca, copilaria nu nai e ce-a fost ce-i drept.ii vad si acum la 6 ani cu smartphone-uri si tablete..pai altii la varsta aia toceau papucii pe afara toata ziua