| Mariuss29 a întrebat:

Buna seara dragii mei.
În seara asta am o problema mai complicată.

Sunt intr-o relatie cu o fata de 10 luni. Relație serioasă. Ai mei o cunosc pe fata, ai ei ma cunosc pe mine. Ea se intelege bine cu ai mei. Eu ma inteleg bine cu ai ei. Ne vizităm. Totul perfect.
Înainte de această relație am avut o "relatie" de scurtă durată. Am pus între ghilimele pentru ca nu a fost chiar o relație.
Ei. Aici am vrut sa ajung. Fata cu care am avut asa zisa relație a reapărut în preajma mea. Ideea este ca nu imi pot lua gândul de la ea. În relația pe care am avut-o cu ea eu am pus foarte mult suflet. Ca atare am suferit oarecum. Recent zilele astea am avut de a face cu ea. Mai mult. În această seară am iesit cu ea. Am stat amândoi in masina parcata la marginea satului. Ne-am pupat, sărutat,... etc. Bun. Ea nu își dorește ceva serios din ce vad eu. După ce ne-am despărțit ea a avut de a face cu mulți băieți, s-a culcat cu ei, etc.

Va rog sa imi dati ceva sfaturi, idei îndrumări. Nu stiu ce sa fac si acum cand scriu aici. Ma gandesc la ea si mi-e dor de ea, cu toate că mi-aș da viata pentru iubita mea actuală.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai deja o relatie serioasa si sincera de iubire cu o fata, ce cauti cu parasuta satului? De ce o vrei si pe cealalta?
Ce vrei de fapt, relatii cu ambele?
Nu uita, esti la sat, lumea iti vede masina si te vede cu cine esti, merg acasa si spun si uite asa se imprastie barfa si se strica cealalta relatie.

Esti ditamai barbatul, cum poti intreba ce sa faci?
Tu nu esti capabil sa judeci pentru tine, sau sa intelegi, ca nu poti avea 2 femei in acelasi timp?
Tu ce doresti?
Distractie si sex, sau relatie seriasa?
Gandeste-te foarte bine, ca de alegerea ta, depinde fericirea si viitorul tau!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi de iubita ta actuala. Celeilalte ii cam place sa sara din „pom" in „pom". Nu te vei alege cu niciuna daca alergi dupa amandoua.

| Adry05 a răspuns:

Mi se pare că ești o scârbă de om că ai putut să-i faci asta persoanei cu care te lauzi ca având o relație serioasă, și sănătoasă mă gândesc, nu? Meriți tot ce ți-a făcut aia și ce o să-ți mai facă dacă vei fi suficient de prost să renunți la ce ai pentru o panaramă căreia i s-a făcut pe moment chef de tine

| Emilian65 a răspuns:

Hotaraste-te! Ori cu actuala, ori te intorci la prima relatie.

| sofisis a răspuns:

"mi-aș da viata pentru iubita mea actuală." - asta din start e minciuna
Cat despre tipa aia...e un fel de fructul oprit, e fun, e agitata, e libera si sexy. Normal ca te atrage ideea. De iesit nu are ce sa iasa decat niste sex.
Eu in locul tau as alege sexul cu a doua pentru ca e clar ca pe asta oficiala NU o meriti daca stai sa te pipai si saruti cu femei prin masini pe camp. Sincer. E denigrant!

| Goete a răspuns:

Esti bolnav! Sa fii intr-o relatie cu o fata de 10 luni? E un bebelus!
Sau daca esti intr-o relatie de 10 luni cu o fata - imi retrag cuvintele. Nu esti bolnav. Doar mai trebuie sa repeti primele 4 clase.

| Goete a răspuns:

Ce noroc ai, ca problema ta mai complicata o ai doar in aceasta seara... pe maine nu o mai ai

| AliGab a răspuns:

Ti ai da viata pentru iubita ta actuala si o inseli cu aceea pe care o doare in fund de tine. Hotaraste-te baiete, daca nu tii la iubita ta oficiala, las-o sa isi gaseasca unul care sa o iubeasca si sa o respecte

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust.Crede ma ti o spun din experienta doar ca eu nu m-am intalnit cu fostul am vorbit prin intermediul Facebook ului dupa 6 ani de cand ne am despartit, eu in momentul asta am pe altcineva cu care locuiesc de 6 ani de zile si ne iubim foarte mult, faza este ca si eu am fost derutata putin de fosta relatie pentru ca ne am mai amintit trecutul in timp ce vorbeam dar nu a durat mai mult de 2 zile si ne a trecut pasiunea dar relatia noastra a fost toxica si din ce povestisi si tu deduc ca si a ta a fost la fel si fi sigur ca daca nu a mers de prima data nu va merge nici a doua oara.Parerea mea este sa lasi trecutul acolo unde este si sa iti vezi de viitor mai departe cu fata cu care esti acum pentru ca nu este corect fata de ea ceea ce faci tu acum, eu i am marturisit partenerului meu ce am facut pentru ca aveam mustrari de constiinta chiar daca nu am mers prea departe doar am vorbit la telefon dar tot l a durut ceea ce am facut i am marturisit m-a iertat si am mers mai departe.Tu acum esti putin rascolit de fosta ta partenera dar iti va trece daca zici ca esti in stare sa iti dai si viata pentru iubita ta actuala, dar daca totusi treaba asta continua si nu iti poti lua gandul de la fosta pune ti ordine in idei si fi sincer si nu ii mai pierde nici ei timpul si las o sa isi gaseasca pe cineva care o va pretui cu adevarat.O zi faina!

| AndreeaDaniela2000 a răspuns:

1 Ai facut asta, inseamna ca nu o iubesti cu adevarat pe tipa cu care esti si n-ai trecut peste fosta
2 Decat sa o faci pe actuala sa sufere trebuie sa te decizi ce vrei sa faci clar si raspicat, fara sa te mai invarti in jurul cozii
3 Din experienta iti zic ca o data ce e fost/fosta, asa ramane... nu merge cu impacatul pentru ca dupa o luna iti dai seama de ce v-ati despartit (si gandeste-te bine la asta)
4 Move on, n-o meriti pe niciuna o fii ea târfă, dar tu esti mai magar, fi sincer cu tine daca asta vrei sa fi in continuare

| Iubireameamika a răspuns:

Am pățit și eu așa ceva mai demult când aveam 16 ani. Sincer nu te poți bagă intr-o relație cu o tip care nu te place cu adevărat, tu o placi dar ea nu, pote ca tu vrei ceva serios cu ea, ea nu vrea. Părerea mea este ca sa îți vezi de fata cu care ești și pe fosta cu care ai avut o aventura, sa o lași in pace uiți. Dacă lângă fata cu care ești nu simți iubire nu te simți in largi tău cu ea las-o și vezi de viața ta, nu ii distruge timpul și nu o rănii. Nu e ok, normal și moral sa stai cu o fata și sa mei in stânga. Ia o decizie și fa ce este mai bine pentru tine. Stand cu fata care umblu cu alții nu o sa faci nimic cu ea in vita asta... vezi de relația ta care o ai și oferta-i fetei inima ta și fa cu ea orice ai nevoie sa nu mai mei in stânga determino pe fata sa nu te mai lase in stânga in dreapta. Încerca sa construiește ceva frumos l. Pentru o aventura nu e de lăsat nici o relație, plus de asta gândește-te sa pățești ceva cine ții aproape actuala sau aventura. Niciodată nu va fi aventura. Succes puștiule