| Anonymous996 a întrebat:

Buna seara, e cam complicata povestea mea.

Deci, tin la o fata dar eu cred ca face misto de mine. Cu ea m-am cunoscut online si acum o saptamana 2 am fost sa ma intalnesc cu ea ( am mers cu trenul cam o ora jumate ). Am fost acolo am sunat-o trimis mesaje dar nu mi-a raspuns si nici nu o aparut am vorbit cu o verisoara dea ei si mi-a spus ca ea nu ar face asta daca nu ar avea motive fff mari. Ma rog, am ajuns acasa pe la vreo 6-7 seara m-am pus si am adormit bosumflat si tocmai dimineata mi-a raspuns si o spus ca ii pare rau ca o avut nu-s ce probleme. Ma rog am lasat de la mine.

Astazi e ziua ei iar mie nu mi-a spus nimic ca nu am prea vorbit despre zile de nastere etc big grin si n-are nici facebook. Ma rog si-o chemat niste prieteni/e sa doarma la ea acasa si sa petreaca dar de mine nici nu so interesat :S.

De fiecare data cand ii spun "hai sa ne intalnim" gaseste ea vreo scuza sa nu ne vedem. Si sincer ma enerveaza chestia asta :@. Ea spune ca ma iubeste ca nu stiu ce dar sincer nu stiu ce sa mai cred.

Va rog cat mai multe mesaje cu parerile voastre si ce credeti ca ar trebui sa fac. Dau fundita big grin

Răspuns Câştigător
| stark47 a răspuns:

Eu am avut o relatie cu cineva pe care am cunoscut aici pe TPU, am mers in jur de 9 ore cu trenul ca sa o intalnesc.nu iti imaginezi ca ma gandem sa vezi ca imi da teapa si nu mai apare(spre norocul meu, a aparut si a fost OK cat a fost)
faza cu iubirea, acum sincer, te iubesc e un termen care este aruncat in toate directiile de multe ori fara sa insemne nimic, cum cred ca e si in cazul tau.sa recunoastem,nu v-ati intalnit,dar te iubeste?! usor ciudat nu crezi? normal ca acele cuvinte te fac fericit,de aceea cam uitam sa mai fim cu capul pe umeri atunci cand vine de persoana care le ni le-a spus.
poate nu vrei sa auzi asta si sper ca ma insel insa ai fost o distractie online care s-a dus prea departe, iar cand fata a vazut ca tu vii la ea, nu a mai aparut.
ca nu te-a invitat la ziua ei asta o pot intelege pentru ca nu poti aduce un necunoscut in casa fara ca toti sa te intrebe cine e iar singura explicatie plauzibila ar fi adevarul pe care ea inca nu ar fi pregatita sa il spuna.
asta e ti-ai luat teapa, de obicei in spatele unui monitor toata lumea e altfel decat e.
tu te asteptai la o fata curajoasa si mai stiu eu cum, insa de fapt e una care nu a avut curajul sa iti spuna verde in fata c a a facut o greseala ca a lasat toata treaba aia sa scape de sub control.

| Anonymous996 explică (pentru stark47):

Vorbim la telefon vreo 3-4 ore pe zi. Daca ajuta la ceva multumesc frumos pentru raspuns voi mai astepta si alte raspunsuri big grin. Cred ca voi pune capat "relatiei" ( Intre ghilimele ). Mai e ceva momentan eu sunt cu o fata de aici care e mult mai aproape de mine dar la ea nu-s nu tin la fel de mult cum tin la fata cunoscuta online simt ca "ne potrivim ".

| stark47 a răspuns (pentru Anonymous996):

Nu fugi dupa doi iepuri, risti sa ii pierzi pe amandoi.
daca actuala ar afla de cursa ta cu trenul?
de ce sa risti ceea ce ai in mana pe pasarea de pe gard. daca pricepi

| Anonymous996 explică (pentru stark47):

Sincer chiar nu stiu plictiseala cand nu vorbesc cu una vb cu cealalnta laughing

| stark47 a răspuns (pentru Anonymous996):

Iti inteleg starea.
insa aduti aminte de felul cum te-ai simtit atunci cand ai luat teapa, amplifica acel sentiment de 3 4 ori.cam asa e ceea ce va simti actuala daca ar afla.
daca te plictisesti, cautati ocupatie, sentimentele cuiva nu sunt jucariile noastre

| Anonymous996 explică (pentru stark47):

Hmm... putem vorbi in privat sau ceva?

| stark47 a răspuns (pentru Anonymous996):

Desigur ca putem

13 răspunsuri:
| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Mda.
Vechea poveste.
Personal am patit acelasi lucru acum cativa ani.Tot asa pe net, bla, bla, bla.
Tipa nu a mai venit la intalnire.De atunci m-am jurat si am facut 1000 de plecaciuni ca nu voi mai face in veci si pururi asa ceva.
Ori ma cunosc cu o fata in realitate asa cum trebuie de la A la Z asa cum s-a obisnuit sute-mii de ani ori nu ma mai complic.

Cand o sa intelegeti ca ''relatiile'' de genu nu au cum sa evolueze?
''Am cunoscut-o online''.
Dar de fapt nici nu v-ati vazut.Totusi iti spune ca te iubeste.

Concluzie:
Nu te mai complica frate cu din astea.
Cauta pe cineva de la tine din zona.
N-are rost sa te complici cu ''relatii'' la distanta.

| Anonymous996 explică (pentru MandrilaVasileRadu):

I-am dat papucii azi dimineata zicandu-i ca nu am chef sa faca cineva misto de mine si ca eu sunt aici doar pentru amuzament. Si o fost ceva de genu? Fac misto de tine? Cum?

Ma simt mult mai bine mersi amundurora daca vasi putea da funda la amundoi vasi da doar ca il aleg pe Stark47 acum.

| Anda31 a răspuns (pentru Anonymous996):

Da-mi si mie un sfat te rog eu mult.SI eu am cunoscut pe cineva online si vorbim de aproape 3 luni pe facebook dar si pe telefon.De intalniri nu prea am vorbit ....ne simtim aproape unul de celalalt si cand el nu imi da mesaj o zi nu ma simt confortabil. Diferentele intre noi sunt fizicul si bineinteles banii.El prefera sa mearga nonstop la sala pe cand eu nu am nevoie de asa ceva si nu cred ca as incerca doar ca sa arat mai speciala.Eu i-am spus de mai multe ori ca nu avem viitor daca vorbim si el tot insista.Ce ai face tu in locul meu? Ai pune punct?

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru Anonymous996):

Ai facut alegerea cea mai buna.
Stai linistit ca nu postez pentru funde.
Bafta.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru Anda31):

Clar da.
N-are rost sa-ti irosesti timpul cu lucruri din astea.
Psihologic da sa zicem ca e oarecum bine sa stii pe cineva acolo ca se gandeste la tine si bla, bla, bla
Asta oarecum iti da forta pentru viata de zi cu zi.
E de preferat totusi sa se intample asta in realitate.E cu totul altfel.E mult mai bine asa decat pe net, telefon.

| Anda31 a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Asa am zis si eu doar ca noi avem prieteni comuni, stam aproape dar nu iesim si nu ne-am vazut...nu e chestia ca nu ne cunostem absolut deloc asa cum e viata online dar nu a sosit momentul sau nu ne simtim pregatiti.Eu sunt si mai retrasa asa ca...

| Anonymous996 explică (pentru Anda31):

Pai sari pe el ce mai astepti daca tot stati aproape big grin. Eu asa asi fii facut in locul tau si mai ales sa am prieteni comuni.