| Antmrvd a întrebat:

Buna seara! Eu si iubitul meu facem sex regulat,neprotejat,fara ejaculare inauntru,nu ne ferim de un copil, dar nici inca nu l provocam inentionat, caci sunt foarte tineri 20 si 23 de ani.
de ceva timp nu mi-a mai venit ciclu,am niste dureri n zona ovarelor,si am toata partea ovarelor cu burta foarte umflate de cateva zile,am facut un test de sarcina,mi-a iesit negativ, acum nu stiu…cand merg la baie sa-mi fac nevoile, simt o durere tare in zona ovarelor si parca in intreg corpul …. oare sunt ..gravida?

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dacă tot va iubiti și sunteți deschisisișa ideea de a avea un copil
mai bine casatoriti-vă, doar sexul in casatorie e binecuvantat deCreator, păcatul curviei nu aduce fericirepe termen lung.

| MarianWLF a răspuns:

Poti repeta testul de sarcina sa fii sigura, poate e doar o raceala la ovare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Suna mai mult a infectie decat a sarcina

| Simpatic a răspuns:

Eu si iubitul meu facem sex regulat, neprotejat, fara ejaculare inauntru, nu ne ferim de un copil, dar nici inca nu l provocam inentionat

eu zic sa faceti doar protejat si va feriti sa faceti copil deocamdatawinking
pentru ca daca nu va era frica sa faceti un copil, nu stateai acum cu frica!

| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.

Orice test facut inainte de 21 de zile va fi facut inutil si va arata eronat.

| Emilian65 a răspuns:

Consulta un medic ginecolog care îți va confirma sau nu dacă ești sau nu gravida.

| AliGab a răspuns:

De ginecolog ai auzit pana la varsta aceasta? Un consult de specialitate si niste analize aferente este singura modalitate de a afla ce ai.