| HoneyBunny2 a întrebat:

Fetelor am o intrebare. Credeti ca poti iubi doi barbati in acelasi timp? sau sa ai sentimente pentru amandoi? In situatia asta ma aflu eu si nu gasesc o iesire. Pe unul il iubesc pentru comportamentul lui,sentimentele lui pentru mine si pentru ca m-am obisnuit cu el,iar la celalalt ma gandesc zi de zi,mi-e dor de el incontinuu si simt o senzatie ciudata oricand se apropie de mine, ceva inexplicabil.Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Tantii25 a răspuns:

Buna. Si eu am fost in situatia ta. Nu stiam ce sa fac. Am mers si pa psiholog. Dar sincer nu prea m-a ajutat cu nimic.Te inteleg. Si mie mi-a fost foarte greu.Dar intr-un final nu am ramas cu nici unu.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fata de un baiat simti ca isi este ca un prieten atata tot fata de al dolea da simti ceva puternic pentru ca e badboy sigur

| Doub a răspuns:

Nu, nu ai cum să iubeşti doi.

| ALGator a răspuns:

Asteapta. Mergi prudenta inainte si intre timp incearca sa te fixezi pentru unul dintre ei.
Se pare de fapt ca te atrage al doilea. "Sentimentele si obisnuinta" cu primul nu sint chiar un atu puternic. Comportamentul, da. Ce fel de om este nr 2? E capabil sa te ciomageasca, e un badaran? Atunci inseamna ca faci o alegere proasta.
Nu te repezi sa iei o hotarire. Gindeste, analizeaza, ceva se va cristaliza si citeva saptamini sau chiar luni nu inseamna mare lucru.
Esti insa intr-o situatie in care trebuie sa ai tact. E inutil sa afle ei de framintarea ta daca nu cumva vei considera tu ca e absolut necesar sa discuti asta.
Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii iubesti pe amandoi. Primului ii admiri comportamentul si stii doar ca te iubeste, tu nu-l iubesti, doar ti la el. Al doilea e ceva mai mult pentru tine, pe el il iubesti. Inceteaza sa mai cunosti baieti cand ai deja unul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta numai iubire nu estelaughing))