| BiancaRebi2738484 a întrebat:

Bună seara! Împreună cu iubitul meu am întreținut doua acte sexuale. Primul act sexual fiind după menstruație( sexul a fost făcut cu prezervativ de la început până la sfârșit, fără incidente neplăcute, iar când a fost momentul ejaculării, chiar dacă avea prezervativ a ejaculat afară. Al doilea act a avut loc în prima zi de fertilitate, (am făcut doua numere), ambele fiind cu prezervativ și cu ejaculare în afara vaginului, fără a se sparge vreun prezervativ *după primul număr el s-a spălat și pe maini și pe organul genital pentru a evita orice pericol și am folosit un prezervativ nou pentru al doilea numar*. Mai sunt 7 zile până la menstruație și am mici scurgeri maronii, fără miros neplăcut sau mâncărimi. De la ce ar putea fi, mă gândesc că o sarcină nu ar putea fi, deoarece mereu am făcut protejat. Vă mulțumesc pentru răspunsuri și pentru timpul acordat!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Asta nu stie nimeni cu precizie de la ce ai putea avea sangerarile, poate ai un ciclu de tip neregulat si vine de data asta mai devreme, dar cu siguranta nu este d ela nici o sarcina, odata ce spui ca toate partidele au fost protejate iar cand esti insarcinata, nu ai sangerari, dimpotriva, ciclul lipseste cu desavarsire.

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dacă actele sexuale au fost protejate și ejacularea s-a făcut in exterior nu este posibil sa fii gravida. Pentru scurgerile de care vorbești, consulta medicul de familie sau un medic ginecolog.

| Madaxo97 a răspuns:

Bună! Sarcină în niciun caz nu este dacă v-ați protejat mereu, scurgerea maronie poate fi premenstruală, poate îți vine ciclu mai devreme luna asta, observă si scurgerile din următoarele zile si vei vedea.