| micutZa94 a întrebat:

Buna seara la toti, am si eu nevoie de un pic de ajutor, sustinere caci nu am cui sa ma destenui va rog cititi tot.Deci in urma cu citeva luni am inceput sa vorbesc pe mess cu iubitu prietenei mele vorbim foarte des el imi scrie eu ii scriu,imi povesteste multe el,cu ce il doare,noi mai mult am inceput sa vorbim de cind el cica s-a despartit de ea (adica noi cind vorbeam in acest timp el era despartit) deci cind vorbea cu mine, pe dinsa o facea in tot felul ca e o usuratica insa cu cuvinte mai grele (asta dupa ce s-au despartit), dupa asta noi am vorbit foarte mult, locuim fiecare cam in aceesi localitate si eu i-am scris sa plecam impreuna si el fost de acord si am plecat printre altele el mi-a zis ca vrea sa ne vedem in week-end si am asteptat sa ma sune si degeaba nu ma sunat.Imi scrie dupa ce trece week-endul ma intreaba ce fac, si il intreb de ce nu m-a sunat si o zis ca avea o treaba ff urgenta si de asta a plecat repede.Si peste ceva zile imi scrie prietena mea in care imi spune ca sau impacat si ca in week-end ei doi au petrecut.Deci intrebarea mea e de ce m-a mintit? de ce nu mi-a zis de la inceput ca sau impacat? ca a petrecut cu ea week-endul? ce a vrut sa obtina el prin aceasta minciuna? va rog dati-mi niste sfaturi..Multumesc Frumos pur si simplu eu acuma nu stiu ce sa fac i-am scris dinsului de ce m-a mintit si nu mi-a raspuns.„„((

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nici n-o sa-ti raspunda,sa stii!
Adica,nu va recunoste niciodata ca s-a jucat cu tine si ca i-a placut sa faca asta!
E un baiat neserios caruia i-a placut sa fie cu doua fete,nu ai de ce sa te superi,ba chiar te poti si bucura ca ai scapat de el,ai fi suferit mereu.
El o prefera pe prietena ta si cu ea va ramane,indiferent ce vei face tu,pe ea o place,tu ai fost doar o jucarie pentru el.
Inteleg ca voi doi v-ati vazut numai cand ei erau despartiti,dar niciodata,dar NICIODATA, sa nu te mai apropii de iubitii prietenelor tale, nu e semn de prietenie asta si vei ramane singura!
Acum, nu-ti ramane decat sa le urezi sa fie fericiti si sa-l uiti, povestea asta era mai bine sa nu fi inceput niciodata!
Plangi singura sa-ti treaca si uita-l!
Mergi inainte si cauta un baiat singur care sa te placa numai pe tine!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
in primul rand tu nu ai procedat corect, stiind ca e iubitul prietenei tale, si chiar daca erau despartiti, exista posibilitatea de a se impaca ceea ce s-a si intamplat, ma intreb, ce fel de prietena poti fi tu? si unde ai fi dorit sa meaega cu tine acel baiat? era singurul baiat pe care il cunoasteai? era unicul baiat cu care ai fi vrut sa ai o relatie? ai scris un pomelnic, dar nimic concret.el a vorbit cu tine pe mess din dorinta de a alunga dorul de iubita lui si apoi trebuia sa isi petreaca timpul in asa fel sa treaca mai repede.iar daca ei sunt impreuna iar, de ce ti-ar da o explicatie? tu de ce astepti acea explicatie? zi mersi ca nu s-a intamplat nimic rusinos si ai puterea totusi sa mergi cu capul sus cand te vei intalni cu ei..totusi exista posibilitatea ca el sa ii fi povestit "joaca" voastra, iar daca ea stie, nu cred ca vei putea sa te uiti in ochii ei.
asa ca, lasa lucrurile asa cum sunt
O zi bunahappy

| Lexy ♥ a răspuns:

Dar tu asa faci de fel daca se desparte o prietena de a ta de iubitul ei, il iei tu?
A vrut sa te F** daca te-ai aratat interesata de el si ii spuneai ca vrei sa pleci cu el..Stai linistita ca atunci cand o sa se certe cu ea te cauta el.App dar unde vroiai sa pleci cu el? Si mai ales de ce?

| DeliaaaMary a răspuns:

A vrut sa te f.a si atat. Iar tu ce fel de prietena esti?straight face Fereasca Dumnezeu de astfel de persoane ca tine. Chiar daca erau certati pentru ca asa e nromal intr-o relatie, tu nu trebuia sa accepti sa vorbesti cu elwinking. Bine ti-a facut.

| Fatamuntilor a răspuns:

Dupa cum ti-am raspuns si la intrebarea cealalta nu procedezi corect. Unei prietene nu se face acest lucru.
Poate prietena ta te-a incercat sa vada cum esti, si l-a pus pe prietenul ei sa faca acest lucru.
Apoi eu am o intrebare la tine....Nu ai prieten? Daca ar auzi ce ai facut, cum s-ar simti?
In asemenea cazuri cel putin patru oameni au de suferit: tu, prietena ta si iubitii vostri.
Pe viitor, evita sa intri pe,, teren minat''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"eu i-am scris sa plecam impreuna si el fost de acord si am plecat"
Mai sora mea din Moldova, te rog sa-mi explici ce inseamna pentru tine ce am luat eu din postarea ta, ce se afla la inceputul raspunsului meu, intre ghilimele. Unde sa plecati, sau unde ati plecat?