| Oanna07 a întrebat:

Buna seara membrii TPU. A trecut ceva timp de cand nu am mai postat o intrebare deoarece mi-am putut da cat de cat sfaturi singura. Ei bine acum insa, sunt in stadiul in care am o minte opaca. Este vorba de o veche relatia mea. Relatia asta a fost bazata pe incredere, iubire si respect reciproc. A avut ca termen 2 ani sublimi care s-au sfarsit datorita unui asazis prieten care a reusit sa strice tot. Eu cu fostul meu prieten am continuat sa ne vedem ca si amici asta datorandu-se faptului ca avem o gasca comuna dar si pentru ca nu am vrut sa il pierd de tot. Timp de 4 luni nu mai suntem impreuna dar pot spune ca iubirea pe care i-o port este la fel de mare. El insa da dovada de total dezinteres. Nu cred ca mai are sentimente pentru mine in prezent dar eu ma bazez pe faptul ca m-a iubit in trecut si ca o poate face iar daca reaprind acea scanteie. Liceul ne-a despartit oarecum dar acum in ca am putut sa ma transfer in aceeasi clasa cu el si il pot vedea zilnic sper sa pot face o impacare. Nu ma grabesc in schimb nici nu vreau sa stau deoaparte deoarece oricand poate interveni o alta fata. Timp de 4 luni el nu a mai fost cu nimeni. Simt ca si pe el la debusolat aceasta despartire. Vreau sa il am iar, va rog spuneti-mi ce pot face sunt foarte suparata. Am 16 ani iar el a fost si primul baiat din viata mea. Dau fundita va multumesc!

Răspuns Câştigător
| porto89 a răspuns:

Of... ma intristez cand aud pentru ca am trecut prin asa ceva. sunt 2 variante mari de tot. 1 e orgolios si vrea sa te faca sa crezi ca nu mai are sentimente pentru tine si vad ca reuseste si te sfatuiesc sa nu renunti si 2 chiar nu mai are sentimente pentru tine si cu cat te minti singura cu atat o sa suferi mai rau.acum ce pot eu sa zic? nu stiu care varianta este 1 sau 2 si nu as vrea sa zic ceva aiurea... sper ca ti.am fost macar 1 % de ajutor

2 răspunsuri:
| Keith a răspuns:

Fa-l sa aiba din nou incredere in tine, arata-i ca tu inca il mai iubesti, poarta o conversatie cu el daca nu vrea sa faca el primul pas de impacare, fa-l tu pana nu e prea tarziu daca spui ca nici el nu si-a mai facut prietena de cand v-ati despartit, profita acum de ocazie ca ai cale libera mai ales ca si vei fi cu el in clasa.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa fiti in aceeasi clasa,o sa va vedeti ore intregi.E imposibil sa nu-ti dai seama daca el mai simte ceva pentru tine. Observa-i reactiile cand este aproape de tine,daca te cauta cu privirea, daca iti zambeste intr-un fel anume, asa cum iti zambea in trecut. Incearca sa vorbesti cu el despre trecut atunci cand consideri ca a sosit timpul. Spune-i cat de fericita te-a facut si ca vrei sa simti acele sentimente din nou, ca iti doresti ca de data aceasta sa mearga bine relatia, ca vrei sa comunicati mai mult si sa va rezolvati problemele. Dar cred ca ar fi bine sa faci pasul acesta numai daca simti ceva din partea lui. Daca a tinut cu adevarat la tine va incerca iarasi sa fiti impreuna.
Succes!