| anonim_4396 a întrebat:

Numele meu este Roxana si am o relatie de jumate de an cu un baiat care a venit la mine in oras la facultate doar ca sa fie cu mine.Il iubesc foarte mult dar de la un timp este cam racit fata de mine, am discutat cu el despre treaba asta dar el zice ca din cauza mea este asa pentru ca sunt prea geloasa, de la un timp imi mai zice ca vrea sa iasa cu colegii de facultate pentru ca simte nevoia sa fie mai liber. De la un timp este asa pentru ca el nu era genul de baiat care sa vrea sa fie liber.Este adevarat ca si eu stau toata ziua cu gura pe el si ii zic "cu cine mai inselat"? dar uneori o zic din gluma.Nu stiu ce sa fac, ce sa cred ma simt foarte prost din cauza asta, nu vreau sa ma despart de el si nici el de mine sunt sigura dar uneori am impresia ca are pe altcineva. Oare sunt eu prea geloasa?

Răspuns Câştigător
| MarTZius a răspuns:

Se pare ca da, esti mult prea geloasa si el se simte sufocat de asta, chiar daca u mai spui aceste lucruri in gluma deja el le i-a toate in serios.stiu ca iti este greu, dar singura solutie este sa te schimbi si sa nu mai fi asa.te iubeste dar e greu sa continuie cu cineva care toata ziua iti reproseaza cate ceva.e mare pacat pentru voi 2 pentru ca riscati sa va desspartiti din cauza geloziei tale.stiu cum e ca si eu am patit exact acelasi lucru ca si tine si pana la urma fata m-a parasit, asa ca nu vreau sa ai aceeasi soarta ca si mine. vreau doar sa te intreb ceva si simplu:
Il iubesti si ai vrea sa ramai cu el toata viata?
E totul pentru tine si nu ai vrea sa il pierzi?
daca raspunsurile tale sunt DA atunci nu mai sta pe ganduri si fa in asa fel sa ramana doar al tau si iubirea sa revina intre voi.gelozia doar tu o poti invinge si fa-o acum, pana nu e prea tarziu.crede-ma.

1 răspuns:
| LuMe a răspuns:

Poi el incearca sa se intelegea cat mai bine cu noi pritenii, adica daca ei il invita undeva el nu poate sa spune ''nu vina mah ca nu ma lasa iubita'' pentru ca si-ar face o parere proasta despre el.S`ar gandi ''ia uite`l si pe asta chatterbox gagiksalaughing ''Sfatul meu este sa ii dai timpbig grin Funda?