| corneldinu a întrebat:

Bună seara, prietena mea nu mai vrea să facem sex de ceva timp, îmi spune că nu mai vrea sau că nu simte nevoia, nu știu care sunt cauzele, poate a găsit pe altul, țin să precizez că are 16 ani, doar că înainte o făceam des!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.E grav daca sari la concluzia ca a gasit pe altul numai fiindca vrea sex ceva mai putin decat inainte.Ai incercat sa discuti cu ea, direct si sincer, despre asta? E mai productiv decat cu niste straini.

Ce inseamna des? De cate ori pe saptamana? La 16 ani sexul nu ar trebui sa fie des, deloc.Adica, daca acum va distrati asa, mai incolo la 20-25 ce veti mai face? Va veti plictisi maxim? laughing Nu ratati oricum nimic, crede-ma, dar e intelept sa amanati tocmai fiindca exista riscul de sarcina sau de boli cu transmitere sexuala, ceea ce nu va permiteti acum.

Daca abia v-ati inceput viata sexuala, e posibil ca ea s-a lamurit cum e, pe cand tu inca esti setat pe acel hype de, vai ce misto e'.In caz ca vorbiti si ea in continuare isi mentine pozitia, incearca sa-i respecti decizia, sa nu o fortezi, caci sexul facut asa cu sila e groaznic si nu e prea departe de viol.

13 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Sexul fara casstorie nu e binecuvantat de Creator si pe fete in general le afecteaza mai mult mustrarle de constiinta de dupa. Onfemeie pentru a se simti cubadevarat libera are nevoie de protacue, de siguramta ca cel cu care o dace ii e dedicat pentru toata viata.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate nu-i place cum faci sex cu ea, sau poate nu o satisfaci sexual si atunci s-a saturat sa astepte ceva bun si placut, care nu functioneaza pentru ea.

Uite aici, explicatiile unui medic ca sa poti intelege ce se intampla...
https://www.facebook.com/reel/1132976557960896

| AnonimSoul a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce raspuns ii dai unui copil de 16 ani. halucinant. il bagi in complexe.

| mihai69 a răspuns:

Doar prin comunicare sinceră și deschisă între voi puteți rezolva acest inconvenient.

| Emilian65 a răspuns:

Cauzele pentru care nu mai vrea sex des cu tine sunt multe. Încearca sa le găsești și rezolva unele din ele.

| Miruna333 a răspuns:

La varsta aia hormonii sunt in floare, clar are motivele ei

| Madaxo97 a răspuns:

Cam tinerei voi sa faceți sex foarte des la 16 ani, mai bine ați avea alte preocupari. Tu câți ani ai daca ea are 16 ani? Daca esti major sau vreun libidinos cu 10-15 ani mai mare ca ea mai bine lasă fata in pace sa învețe pentru școală, si protejeaz-o sa nu rămână gravidă măcar, poate de asta nu mai vrea sex așa des, de teama sa nu rămână însărcinată.

| corneldinu explică (pentru Madaxo97):

Eu am 20, nu are teama asta de a rămâne gravidă, ne-am protejat mereu, doar că era mai micuță la 15 și voia și acum că a mai crescut puțin, spune că nu mai vrea!

| Madaxo97 a răspuns (pentru corneldinu):

Poate nu ii mai place de tine atunci, ai suparat-o cu ceva fără sa îți dai seama, de aia nu mai are chef de sex, sau e stresată cu școala sau ceva, sau nu o satisfaci

| vasileparnaie a răspuns:

Fratele meu, am vesti proaste pentru tine. Daca tu ai 20 si ea are 16 consider pedofilie deoarece ea este inca in liceu ( unde trebuie sa ia bacul), si mai ales daca va si buliti in cur. Daca eram tasu te bagam la puscarie.

| corneldinu explică (pentru vasileparnaie):

Văru meu, diferența de vârstă maximă este de 5 ani prescrisă de lege, dacă asta numești tu pedofilie, înseamă că ești calumea.

| vasileparnaie a răspuns (pentru corneldinu):

Ai pus mana pe o proasta de 16 ani avand in vedere ca tu esti adult si ea e inca adolescenta consider pedofilie

| vasileparnaie a răspuns:

De ce nu mentioneaza nimeni diferenta de varsta sunteti pedofili ****?