| Seby_Coco_1988 a întrebat:

Buna seara sora mea a facut o intrerupere, din pacate. apoi fiind daramata psihic si sufleteste facand asta din motive bine intemeiate dupa nici 2 sapt a ramas insarcinata, e o problema?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, dupa o intrerupere de sarcina NU are voie sa ai sex macar 28-30 de zile, pana dupa ciclul urmator, timp vital ca oragnele reproducatoare sa se vindece si sa se refaca.
Ceea ce spui tu cu 2 saptamani de sarcina dupa un avort, este practic imposibil...
Cred ca ea nu ti-a spus adevarul.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este cu totul/complet IMPOSIBIL ca dupa trecerea a nici 2 saptamani de la efectuarea unei intreruperi de sarcina, indiferent de metoda de avortare folosita, sa reapara conditia strict necesara de a se putea forma o sarcina. Asa ceva NU se poate produce. Punct.

| Emilian65 a răspuns:

La doua săptămâni de la întrerupere, este imposibil ca rămână gravidă. Sa consulte un medic ginecolog, acesta este în măsura să-i spună dacă este sau nu gravidă.

| sofisis a răspuns:

Nu este nici o problema.

Răspuns utilizator avertizat