| User5821 a întrebat:

Stiu ca este o intrebare cam jenanta si imi pare sincer rau, dar chiar am nevoie de ajutor.

Mi-a venit menstruatia dimineata, era maro, am avut niste dureri cumplite. Imi curge sange, normal, dar secretia aceea maro nu a disparut.

In plus, a aparut o chestie branzoasa, portocaliu deschis, probabil de la sange. Imi poate spune cineva de ce, si ce este? Va rog

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Modurile de manifestare a menstruatiei pot fi foarte diverse si sa difere de la femeie la femeie. Important este ca s-a ponit asa cum am anticipat in urma cu 5-6 zile. Culoarea mai inchisa apare din cauza oxidarii hemoglobinei din sange in cazul in care eliminarea sangelui menstrualnu este destul de rapida.Nu ai motive de panica sau alarmare deoarece sunt convins ca iti vor raspunde si fetele pentru a-ti da unele lamuriri suplimentare. Multa sanatate.