| ialex91 a întrebat:

Sunt cu prietena mea de doi ani.seara aceasta am ovservat in telefonul ei ca ea cauta baieti pe care i-a placut in trecut. o iubesc mult. m-a durut sa gasesc asa ceva. cum as putea aborda situatia...nu vreau sa o pierd.dar vreau sa fie sincera cu mine sa imi spuna ce simte. sau daca mai ma place.cum o pot aborda?

Răspuns Câştigător
| VasileCacanei a răspuns:

SI eu sunt cu a mea de un an de zile si ne-am mutat impreuna deja si mai gasesc chestii de genul in telefonul ei, nu cred ca nu te mai place, nu este vorba despre asta, dar cand nu are ce face, isi mai aminteste probabil si mai cauta din curiozitate. intr-o zi am gasit in istoricul calculatorului meu o pagina intreaga cu cautari despre fostul, nu cred ca este ceva de speriat, si pe mine m-a deranjat un pic, dar nu cred ca trebuie sa-ti pui semnale de alarma. Eu daca o intreb imi spune ca o controlez si ca nu se simte bine cand fac asta, mai bine nu o intreba nimic si las-o asa si vezi ce se intampla in continuare, s-ar putea sa caute in continuare, dar nu e capat de tara... si intotdeauna sa fii puternic si sa te astepti la o despartire, chiar si in momentele voastre bune...

6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Gelozia si disperarea nu te vor ajuta.
A cautat, poate din pura curiozitate sau cine stie...
Oricum daca nu mai simte nimic pentru tine si vrea sa te insele o va face si cu tine de mana!

| petitconseil a răspuns:

N-o mai iubi.Nu e pentru tine daca ii cauta pe fostii...e crud adevarul asta dar asa este. Daca era doar pentru tine, nu mai avea treaba cu nimeni altcineva.Mai bine spune-i ca e libera sa mearga la ''cutarescu'' pentru ca nu l-a uitat inca.Fii barbat! Sau vrei sa stii in continuare ca nu te place doar pe tine? Succes!

Răspuns utilizator avertizat