| SimonaNicoleta20 a întrebat:

Bună seara, sunt obligata și amenințată de băiatul ce l-am plăcut (nu am fost împreună) acest băiat pune pe nenumărați baieti sa am o relație cu ei si să mă culc cu ei ca sa scape de mine.
Ma șantajează ca pune poze comprimitatoare cu mine numai ca să am treaba cu acei baieti. Primesc multe amenințări, as merge la politie, nu știu dacă ma ajuta, cine vrea să mă ajute cu un sfat, o părere.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Clasica metodă "lover boy". Doar că ăsta e cam bou.
Dacă ai dovezi (poze, filmări, înregistrări audio) mergi urgent la poliție! Plângere penală pentru șantaj, eventual și amenințări și ceri și ordin de restricție

6 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Sub nicio forma nu te culca cu acei băieți pentru ca vei fi si mai rau umilită, nu te lăsa șantajata, spune-le părinților urgent si mergi cu ei la poliție, mai întâi sa se contacteze de către părinții tai pe părinții individului care te șantajează si dacă nu se ajunge la un acord comun sa șteargă acele poze pe care le are cu tine, atunci sa mergeți la poliție.
Comunicarea cu părinții e cheia si rezolvarea, dacă esti minoră. Nu mai amâna, dacă ai si mesaje cu amenințări si mai bine, le poți arăta poliției, ia masuri pentru a nu fi umilită si mai rău.

| DragosDeLaDabuleni a răspuns:

Buna sefa du te la politie si baga l la puscarieeeee!

| Fataverso1 a răspuns:

Da du-te la poliție categoric, și zile și părinților tăi știu că e greu dar e mai bine așa la început e greu dar apoi va fi mai ușor nu te lăsa descurajată și nu accepta sub nici o formă așa ceva, crede-mă anunță poliția gândește-te că și dacă vei merge cu alții băieți va fi mai rău vor avea mai multe. Și acum indiferent de cate poze, video-uri are cu tine nu te lăsa copleșita du-te și denunțăi se va fi totul în favoarea ta. Nu lăsa să te folosească

| SimonaNicoleta20 explică (pentru Fataverso1):

Mulțumesc frumos, dar crezi ca politia o să mă ajute?

| Fataverso1 a răspuns (pentru SimonaNicoleta20):

Categoric da, vei scăpa de ei cine ști câtor fete mai fac treaba asta