| KissFM652 a întrebat:

Buna seara TPU.
Am 14 ani,imi place foarte mult de o fata,e cea mai buna prietena a mea suntem foarte apropiati, ea are 13 dar nu conteaza in august face 14.Si ei ii place de mine, se observa.Inca nu suntem impreuna dar m-am gandit foarte bine sa vorbesc cu ea, dar problema e ca nu prind multe zile cand suntem doar noi doi si nu am timp sa ii marturisesc ce am pe suflet.Cand o chem afara o cheama si pe prietena ei cea mai buna care e buna prietena si cu mine deci cum as putea sa ies mai mult cu ea doar noi doi dar fara sa se supere nici cealalta prietena ca nu o chemam afara.

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Fa cumva sa-i spui ca vrei sa vorbesti ceva numai cu ea.Sau scrie-i un bilet pe care sa i-l dai cand va despartiti, fara sa vada cealalta. Apoi vezi raspunsul ei.

| sebysebyca a răspuns:

Arunca-i o sticla molotov in casa!

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Pai spune-i cand te vezi cu ea ca vrei sa vorbesti ceva cu ea; doar voi 2, fara nimeni altcineva.
Atunci ii zici ce ai pe suflet, tot ce simti pentru ea.
S-ar putea ca si ea sa simta aceleasi lucruri, dar exista si posibilitatea ca ea sa te considere un bun prieten si nimic mai mult.
Nu vreau sa te sperii, dar e doar o varianta. Daca a dat semne ca te place, atunci e foarte bine, ai deja un avantaj mare.
Ai putea sa ii spui asta pe messenger sau sa o suni, ii spui ca nu ai gasit alta ocazie de a-i marturisi ce simti si ii zici acolo, nu are nimic.
Mult succes!

| xBiiaM a răspuns:

Spune-i ca vrei sa vorbesti doar cu ea, fara prietena voastra. Prietena voastra ar trebui sa inteleaga. Nu ar trebui sa insiste pe tema ca ar vrea si ea sa vina cu voi. Daca voi aveti discutii personale, nu trebuie sa se bage si altcineva, sa stea gura-casca. Cunosc si eu persoane de genul asta.
Si apropo, cand sunteti voi 2 singuri, ai grija cum sa te exprimi in cuvinte :* Daca te exprimi rau, ii vei da de inteles alte lucruri. Incearca sa iti pastrezi calmul si sa nu te balbai prea mult. P.S: Daca vrei sa faci o impresie si mai buna, cumpara-i un buchet de flori, sau pur si simplu un trandafir.Sau scoate-o la un film sau o inghetata etc...Sunt sigura ca iti va aprecia gestul si va simti si ea la fel pentru tine :* Multa bafta.