| ElenaMaria a întrebat:

Buna seara TPU.Am facut o ecografie abdominala sa vad daca sunt insarcinata dupa 10 saptamani de cand a fost contactu neprotejat.Ecografia a durat in jur de 5-10 minutele si a spus doctoru ca uterul este normal.Am sanse sa fiu gravida? Am auzit ca ecografiile dureaza mult si nu doar atat. S-a uitat putin la uter si a spus ca este normal.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La 10 saptamani vedea sarcina foarte bine, din prima. Asadar nu esti insarcinata. E adevarat ca o ecografie dureaza mai mult, daca cauti o sarcina cat bobul de mazare (in saptamana 4-5). Dar la 10 saptamani de la conceptie sarcina este mare, cu membrane, sac si placenta e cam cat un pumn de copil, asa ca se vede din prima.

1 răspuns:
| RobertClaudiu a răspuns:

Nu nu esti gravida il tii numa 5 sau 6 min si se vede la 10 saptamana copilu se vede foarte clar deci nare cum