| roxy21283 a întrebat:

Buna seara TPU, am o intrebare, acum 5 zile am facut-o pentru prima data, prima oara a bagat-o fara prez iar dupa si-a pus prezervativul.Eu eram la sfarsitul menstruatiei cand am facut-o, iar acum de 2 zile tot am stari de oboseala si pofte si mananc incontinuu…+ca sunt si balonata…El nu si-a dat drumul in mine. Exista sanse sa fi ramas gravida?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

NU ai cum sa fii insarcianta imediat dupa ciclu, fiindca nu erai in perioada fertila.
In ce priveste imbalonarea sau pofta de mancare, sunt pentru ca asa esti tu, nu pentru ca ai fii insarcinata odata ce nu esti.

Simptomele de sarcina apar dupa 3 saptamani de la fecundare, niciodata inainte, fiindca sarcina se afla in stare celulara si nu exista greturi, varsaturisau pofte de mancare inainte de 3 saptamani.

| roxy21283 explică (pentru Violleta2022):

Va multumesc frumos! Chiar mi-a fost frica de o posibila sarcina!

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Degeaba ai dat funda raspunsului pe care doresti sa il auzi.Din pacate pentru tine, afla ca da, exista sanse de sarcina.
https://contracept-m.ro/blog/sex-neprotejat-dupa-ciclu/

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Hyperion7 a răspuns:

Întrebare,de ce si-a băgat-o întâi fara prezervativ? Adică ce voia să vadă, daca nu se face de râs sau ce?happy
In fine, ideea e că balonarea n-are nicio treabă cu sarcina.

| FindMyName a răspuns:

Nu, nu ești însărcinată, adică odată ce ai spus tu că nu și-a dat drumul, atunci e bine.
Dar totuși altă dată folosiți prezervativ.

| Andreisumanariu a răspuns:

Nu sigur nu sunt sanse daca nu a ejaculat drumu in tine draga mea