| Anonimms128 a întrebat:

Buna seara TPU, am o întrebare, cand esti insarcinata iti vine mai mult sa mergi sa urinezi? Mi-e teama sa nu fiu insarcinata, nu sunt pregatita pentru bebe (sunt si virgina nu am avut contact sexual). Am numai 14 ani. Am facut o prostie cu iubitul meu masturbându-ne fara protectie si a bagat penisul pe vulva dupa ce s-a terminat si am o frica, abia mai pot sa mananc de stres. Nici noaptea nu prea mai dorm, la 3-4 dimineata si nu stiu ce sa fac. Dau funda la cel mai bun răspuns (Rog nu comentati aiurea si lasati răutatea la o parte)...

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Urinarile frecvente în sarcină apar după câteva luni, nu imediat cum ai făcut sex, abia când bebe se face mai mare și apasă pe vezica urinară îți vine să urinezi mai des, asta fiind după luna 5-6 de sarcina.
E o posibilitate foarte mică să fi însărcinată, depinde dacă s-au scurs sau nu spermatozoizii în vagin și în ce perioadă a lunii erai, dacă nu erai la ovulație, nu ai nicio șansă de sarcină. Dacă știi data ultimei menstruații și data când s-a produs incidentul cu masturbarea ar fi ideal, poți să imi spui si o să încerc să estimez dacă erai in perioada fertilă sau nu. Și daca ai sau nu ciclu menstrual regulat.

| Anonimms128 explică (pentru Madaxo97):

Ultima menstruație a fost pe 22 pana in data de 27 iunie, Ciclul imi vine tot timpul mai repede cu 2-3 zile si masturbarea s-a intamplat duminica ..Si mi-e teama sa nu fii ramas insarcinata perioada ferata ar trebui sa fie maine asa imi arata calendarul menstrual si ovulatia e peste 6 zile

| Anonimms128 explică (pentru Anonimms128):

Fertila*Scuze autocorectorul

| Madaxo97 a răspuns (pentru Anonimms128):

Pai să vedem, ziua ovulației este a 14-15-a zi din prima zi de sângerare deci 22iunie plus 14 zile înseamnă ca pe 5-6 luna asta ar trebui să ovulezi, iar dacă micul act sexual a avut loc duminică pe 30, spermatozoizii nu vor supraviețui atât timp oricum, deci poți să stai liniștită, 100% nu se va forma nicio sarcină. Spermatozoizii supraviețuiesc în medie 3-4 zile, iar dacă nici măcar nu a intrat în vagin penisul și doar s-a frecat de vulvă, labii, și dacă a lăsat o picătură de spermă să zicem, a murit in contact cu aerul, sperma are nevoie de un mediu cald și umed, cum este interiorul vaginului, ca să supraviețuiască, dacă nu a atins gaura cu capul penisului nu e nicio problemă.

| Madaxo97 a răspuns (pentru Anonimms128):

Și încă ceva, ești mult prea micuța pentru sex, chiar și pentru jocuri de genul, mai bine ia o pauză de la lucrurile astea până mai crești puțin până pe la 16 ani măcar, sau dacă tot faceți, protejați-vă, folosiți prezervativul, ca sa nu mai stai cu frică mereu, e aiurea de la un joc prostesc să se întâmple ceva doamne ferește la această vârstă, masturbați-vă și atât, nu îi mai permite prietenului tau să se apropie cu penisul în zona vaginului tău, mai ales după o ejaculare, pentru că el chiar dacă a ejaculat, rămân spermatozoizii pe țeavă (pe uretra lui) care se pot scurge în vagin, mai bine doar masturbați-vă și atât, sau practicați sex oral dacă e, dar nu apropia penisul de vagin dacă nu vrei o sarcină la 14 anișori când ești încă un copil, nu poți avea un copil tu fiind copil, ți-ar fi foarte greu. Ți-am ținut un pic de morală ca să te îndrum să fi mai responsabilă, nu te judec să știi, e viața ta, faci ce vrei. Ai grijă de tine.

| Anonimms128 explică (pentru Madaxo97):

Multumesc frumos! Mi ai luat o piatra dupa suflet crede ma! Iti multumesc enorm de mult sanatate multa si iti multumesc pentru sfaturi!

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, iti vine sa urinezi cand esti insarcinata cand copiul creste mult si sarcina trece de 7 luni pana la nastere, fiindca copilul este foarte mare si apasa pe vezica urinara.

In rest nu ai de ce sa urinezi mai des, decat daca nu ai luat vreo boala de la barbatul cu care ai avut sex si tot aparatul uro-genital este infectat.

Spune-i mamei ce ai facut si roag-o sa te duca la ginecolog de urgenta!
Sanatate multa!

| Anonimms128 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc mult, Dar imi e teama de a mei (Stau cu bunicii parintii m au abandonat la nastere) Si mi e foarte teama de ei...

| Robert2526 a răspuns:

Urinezi mai des, dar nu e un simptom prezent fix la inceputul sarcinii.
Ceea ce spui tu acolo, nu poate duce la formarea unei sarcini, stai calma si mai bine te bucuri de vacanta.

Nu ai niciun motiv de ingrijorare

| Anonimms128 explică (pentru Robert2526):

Nu stiu mi e teama de ai mei
m ar da afara din casa... (Bunicii si unchiul meu care au grija de mine)

| Robert2526 a răspuns (pentru Anonimms128):

Nu au de ce, nu exista nicio sansa sa ramai insarcinata asa

| orailibrail a răspuns:

La 14 ani?
daca ati ajuns asa departe, pana la sf. verii veti face si sex.