| Esme2000 a întrebat:

Bună seara TPU,
Dacă un băiat trimite la o fată prin mesaje emojiurii pupăcioase și emoji "cuplu care se sărută" înseamnă că o place?
Dau fundă, promit!
Paște Fericit!
happy

12 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Depinde şi în ce fel te place.

| Esme2000 explică (pentru Ofiintă):

?

| Ofiintă a răspuns (pentru Esme2000):

Depinde cum se raportează la tine:
1.o alternativă oarecare pentru el. S-ar putea să nu fi singura căreia îi trimite asemenea atentii.
2. Poate te place în mod special.
Nu pot să dezbat subiectul având ca reper emojiuri.

| Esme2000 explică (pentru Ofiintă):

Păii...
Treaba stă în felu următor:
Mă întreabă mai mereu dacă nu am gagic sau dacă nu îl vreau pe el.
Și eu vreau să aflu pentru că mă înebunește la cap.m-am săturat să mă tot tachineze laughing

| Adry05 a răspuns:

Depinde și de context...

| Esme2000 explică (pentru Adry05):

Adică?

| Adry05 a răspuns (pentru Esme2000):

Păi poate să fi zis ceva în care să fie potrivit emoji ăla fără să fie că te place

| Esme2000 explică (pentru Adry05):

Da,dar,noi cand ne mai plictisim ne trimitem tot felul de emojiuri și el a trimis emojiul ala și eu am trimis emoji la fel după și nu a mai raspuns. A dat seen.dar, dupa am mai vb. happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca raspunsul la intrebarea ta poate fi doar unul singur : DA. Daca simti ca iti place si tie de el si ai anumite sentimente, atunci raspunde-i si tu la fel. Bafta! Succes!

| Sofer a răspuns:

Nu neaparat dar de regula da

| Marius22222222222 a răspuns:

Da.

| Marius22222222222 a răspuns:

Incearca sa ii zica subtil ca o place