| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU! Deci am avut o prietena si ne-am despartit si acum ne certam incontinuu, dar nu asta e problema.Cunosc o fata cam de 3 ani si de atunci vorbim incontiuu.Vara trecuta am fost cu ea in tabara, ne-am simtit bine, dar atunci am observat ca parca ii placea de mine.Eu am 14, iar ea 15 ani.Ea e genu de fata mai credincioasa si eu sunt la fel. Dimineata cand ne trezeam amandoi incepea sa-mi puna mana pe dupa cap, eu fiind mai solid si m-a intrebat daca mai merg la sala, eu am zis ca am facut un pic de pauza.In fine, de aici si de la mai multe chestii mi-am dat seama.Cand am venit acasa, am intrebat-o daca vrea sa fie prietena mea, iar ea m-a refuzat spunandu-mi ca nu cauta o relatie.Am trecut peste asta, iar apoi am tot continuat sa vorbim.De Craciun m-a chemat chiar ea sa mergem cu mai multi la colindat, intre noi.Cand am ajuns acasa la mine, toata a rosit la fata si parca avea emotii, desi la alte case nu era asa.Am tot continuat sa vorbim, iar de fiecare data cand merg la biserica se uita la mine si cand ma uit la ea intoarce capul si roseste. Oare si-a schimbat sentimentele fata de mine? Mi-e frica sa o intreb din nou daca vrea sa fie cu mine, deoarece nu vreau sa fiu din nou respins.Ce sa fac? Va rog un raspuns cat de cat bun, ceva sfat. Funda

3 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Eu nu inteleg de ce ai zis ca ai avut o prietena si acum va certati mereu si ca nu conteaza. in fine pai fratele meu de pe TPU, spune i nu mai sta degeaba.

| RevolutionX a răspuns:

E mica și nu știe nimic..Nu te mai în urca cu ea mai pieptulwinking

| alinutzaa2 a răspuns:

Buna da e posibil sa isi fi schimbat sentimentele sau poate nu e ea pregatita, nu e bine sa o presezi prea mult dar nici tie nu tie usor sa nu sti un raspuns. Asa ca mai bine ai intreba-o din nou fara nici o jena. Poate de data asta va zice DA. Succes