| bhubhuaa a întrebat:

Buna seara TPU, va pun o intrebare de care sigur veti face misto. Nu mi-am inceput viata sexuala dar, am o obsesie. De 2 saptamani incoace mi-a crescut un pic burtica, mi-a intarziat menstruatia 7 zile, uneori ma doare capul, mi-au crescut sanii si au un aspect diferit, ma mai doare burta uneori, sunt foarte irascibila, sunt foarte obosita, greturi nu am, aproape tot timpul imi este somn, probabil din cauza ca ma trezesc devreme sa merg la scoala, stiu ca este imposibil sa fiu insarcinata, dar tot ma framanta acest gand, cum sa scap de aceasta obsesie? Multumesc pentru ajutor. si rog sa fiti seriosi sad...

20 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Te apropii de menopauza.

| MMihai a răspuns:

Poți să rămâi gravidă și fără să fi avut viață sexuală dar astea sunt cazuri foarte rare.

| Effy12 a răspuns (pentru MMihai):

Imi explici si mie cum? te rogbatting eyelashes rolling on the floor)

| MMihai a răspuns:

Dacă unei femei în perioadă fertilă îi intră spermatozoizi viabili în vagin și ajung să fecundeze un ovul ea rămâne gravidă.
Există și asemenea posibilități ca fără act sexual, propriu zis, să îi ajungă asemenea spermatozoizi și să rămână gravidă și fără să fi avut viață sexuală propriu zisă, în acea perioadă, dar astea sunt cazuri foarte rare, deosebit de rare.
Dar nu trebuie excluse și asemenea situații, și trebuie evitate.

| Effy12 a răspuns (pentru MMihai):

Din nou.Imi explici si mie cum intra spermatozoizii in vagin fara act sexual si baga cu degetul, ce dracu tot aberezi atat. Nu va mai dati toti medicii pe aici nici nu tu nu crezi ce zici serios!

| MMihai a răspuns:

@Effy12
Dacă mai și gândești, vezi că poți și să gândești, ai dat deja singur primul răspuns. Deci un bărbat cu labele murdare de spermă, excită o individă virgină fără să o defloreze. Dacă are încă himen probabilitatea să îi ajungă spermatozoizi în vagin este aproape de zero, dar nu este chiar strict egală cu zero.
Dacă este femeie și nu fecioară, deci dacă nu mai există bariera himenului, probabilitatea să îi ajungă spermatozoizi în interior crește. Asta este o cale din cele eventual posibile.
2.a. În zone pe glob, unde se face o economie tâmpită de apă, și fac baie în același recipient unul după altul.
2b Sau nu au baie ca la bloc și încălzește apa și o aduce cu niște vase, și o toarnă în acel recipient.
Spermatozoizi trăiesc în mediu bazic, și mor în mediu acid.
În lumea asta mai sunt și ființe idioate.
Apa obișnuită nu este nici bazică și nici acidă ci neutră.
Unele ape au un conținut mai ridicat de calciu, magneziu, fier, etc fiind / sunt ape dure, și cu care speli cam fără spor că trebuie să folosești mai mult detergent.
Multe femei când au puțin de spălat nu folosesc mașina de spălat ci spală manual.
Spre a face economie de detergent pun în ligheanul în care spală cu mâna și ceva sodă sau o cantitate foarte mică de sodă caustică, sau chiar de sare în ligheanul în care spală, spre a micșora duritatea apei folosită la spălare.
( Anterior, în secolele trecute, se spăla cu leșie ( LEȘÍE f. 1) Apă fiartă cu cenușă de lemn și limpezită, folosită la spălatul rufelor. Se pare că leșia respectivă avea un caracter bazic.) )
Revenind la spălatul într-un recipient, ca spălatul să fie mai spornic băgau diverse ca apa de spălare să fie ușor bazică.
Dacă se practica spălarea cu aceiași apă și mai erau și idioți sau dacă existau persoane idioate care voiau să facă rele se putea rămâne gravidă datorită existenței unor spermatozoizi în apa unde urma să se spele aia.
Probabilitatea de a rămâne gravidă de o asemenea manieră, este mică, dar nu este strict egală cu zero.

| MMihai a răspuns:

@Effy 12
Am priceput că primul meu răspuns te-a revoltat.
De fapt nu ești singurul care crede că trebuie cantități mari de spermă, spre a se ajunge la o sarcină.
Când e să fie ceasul râu &pisica neagră, se poate ajunge în multe cazuri la o sarcină nedorită.
Sunt cupluri (ea fiind virgină), care se hârjonesc și dacă individa este virgină nu fac sex adevărat. Individul ca să nu ajungă la un viol că este teribil de excitat, ori fuge de unul singur la W C-eu ori chiar ea are plăcerea să îl scoată din starea de supra excitare jucându-se cu obiectul respectiv. (Ea pregătește și un prosop sau ceva similar ca să nu murdărească lenjeria patului cu spermă. )
Greșeala frecventă este că nu se spală pe mâini cu oțet ci numai se șterg. Prin ștergere se dau la o parte mecanic, niște spermatozoizi dar nu sunt omorâți. Și nici nu poți avea siguranța totală, că pe mâna "ștearsă" nu ar mai fi putut rămâne și spermatozoizi.
V-a revoltat ce am scris :
" Poți să rămâi gravidă și fără să fi avut viață sexuală dar astea sunt cazuri foarte rare."
Dacă ea își bagă degetele, pe care au mai rămas spermatozoizi sau pe mâna lui au mai rămas spermatozoizi, și el o excită în prima porțiune a vaginului, nu este act sexual, dar astfel se aduc spermatozoizi în zona respectivă. Dacă face greșeala să se șteargă cu acel prosop iar aduce spermatozoizi în zona vaginului.
Spermatozoizii aduși accidental în prima porțiune a vaginului sunt și ei periculoși. Probabilitatea de sarcină, este foarte mică, dar nu este strict egală cu zero.

| MMihai a răspuns:

@Effy 12
Am priceput că primul meu răspuns te-a revoltat.
De fapt nu ești singurul care crede că trebuie cantități mari de spermă, spre a se ajunge la o sarcină.
Când e să fie ceasul râu &pisica neagră, se poate ajunge în multe cazuri la o sarcină nedorită.
Sunt cupluri (ea fiind virgină), care se hârjonesc și dacă individa este virgină nu fac sex adevărat. Individul ca să nu ajungă la un viol, că este teribil de excitat, ori fuge de unul singur la W C-eu ori chiar ea are plăcerea să îl scoată din starea de supra excitare jucându-se cu obiectul respectiv. (Ea pregătește și un prosop sau ceva similar ca să nu murdărească lenjeria patului cu spermă. )
Greșeala frecventă este că nu se spală pe mâini cu oțet ci numai se șterg. Prin ștergere se dau la o parte mecanic, niște spermatozoizi, dar nu sunt omorâți. Și nici nu poți avea siguranța totală, că pe mâna "ștearsă" nu ar mai fi putut rămâne și spermatozoizi.
V-a revoltat ce am scris :
" Poți să rămâi gravidă și fără să fi avut viață sexuală dar astea sunt cazuri foarte rare."
Dacă ea își bagă degetele, pe care au mai rămas spermatozoizi sau pe mâna lui au mai rămas spermatozoizi, și el o excită în prima porțiune a vaginului, nu este act sexual, dar astfel se aduc spermatozoizi în zona respectivă. Dacă face greșeala să se șteargă pe acolo, cu acel prosop, iar aduce spermatozoizi în zona vaginului.
Spermatozoizii aduși accidental în prima porțiune a vaginului sunt și ei periculoși. Probabilitatea de sarcină, este foarte mică, dar nu este strict egală cu zero.

| MyFirstLove a răspuns:

Tu faci misto de noi?
Deci tu nu ai avut relati sexulae atunci de ce esti stresata, sau tu nu esti sigura ca nu ai facut?
Daca nu ai facut-o nu ai cum sa ramai insarcinata!

| bhubhuaa explică (pentru MyFirstLove):

Nu, nu fac misto, vi-am spus, este o obsesie, nu ma certati big grin

| MyFirstLove a răspuns (pentru bhubhuaa):

Nu te-am certat, eu doar te-am intrebat.
Dar fi atenta daca tu esti sigura ca nu ai facut sex niciodata de ce crezi ca esti insarcinata?

| bhubhuaa explică (pentru MyFirstLove):

Am doar o problema cu asta, si vreau sa fiu sigura 100% ca nu sunt, ok in fine, nu mai conteaza, multumesc mult :*!

| MyFirstLove a răspuns (pentru bhubhuaa):

Ok. Nah atunci iti zic sa nu te ingrijorezi, poate pui ceva kg in plus. O nopate buna sa ai! :*

| Banannie a răspuns:

Lolhee hee. Pofte n-ai?
Fii serioasa! te uiti prea mult la 16 and pregnant.

| Delete a răspuns:

Esti insarcinata, cind dormeai au venit extraterestii si te-au f:::t,big grin big grin big grin big grin sau cum a zis effy12 esti a doua maria, poate o sa aduci si tu pe lume vreo-n sfint cine stie big grin big grin big grin big grin big grin big grin big grin big grin

| Effy12 a răspuns (pentru Delete):

rolling on the floor)) uite ca la aia cu extraterestri nu m-am gandit rolling on the floor))

| Bastien a răspuns:

Biinee tuu Fecioara Mariaaaa!

| Effy12 a răspuns:

Esti a doua Fecioara Marialaughing)))

| adisorn a răspuns:

Nu esti insarcinata, dar ai o problema cind te doare burtica, te doare un pic spre dreapta? simti ca esti umflata.

| bhubhuaa explică (pentru adisorn):

Da, simt ca is umflata.