| Ioanalazar21 a întrebat:

Buna seara, TPU!
Va rog din suflet sa imi răspundeți... Nu stiu ce sa mai fac, ofer FUNDA!
Pe data de 05 ianuarie trebuia sa imi vina menstruatia, pe data de 14 ianuarie am facut un test de sarcina si a iesit negativ, suntem pe data de 17 ianuarie si nu da nici un semn ca ar aparea...
Mentionez ca niciodata nu am avut o menstruatie regulată...mereu a întârziat câteva zile, dar niciodata mai mult de 5 zile.
Am 16 ani si mi-am început viața sexuală acum 4 luni.
Imi puteti da un răspuns va rog?
De ce ar putea întârzia atât?
Si oare va aparea in urmatoarele zile?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!
Orice test facut inainte de 21 de zile, va arata eronat si este facut inutil.

O menstruatie poate intarzia din diverse motive: de sarcina, chisturi, fibroame sau tumori sau este un ciclu de tip neregulat.
Vad ca nu ai mentionat nicaieri ce TIP de menstruatie ai, adica: REGULAT (care vine FIX la acelasi numar de zile, luna de luna) sau NEREGULAT (care vine cu intarzieri, sau la zile diferite).

| Crackman a răspuns:

Daca ai facut sex neprotejat iti faci probleme daca a fost protejat nu ai de ce

| gogugogugogu a răspuns:

Depinde la cate zile dupa sex ai facut testul. Iti intarzie cam mult... strange bani pentru avort, just in case...

| clarraxdxs a răspuns:

Actul sexual a fost protejat?

| Ioanalazar21 explică (pentru clarraxdxs):

Nu a fost protejat... Dar nu si a dat drumul în mine... Si am facut deja un test de sarcina

| clarraxdxs a răspuns (pentru Ioanalazar21):

Ti a venit?