| mastercs22 a întrebat:

Buna seara tuturor care vad acest mesaj.Sa va spun de ce mi-am facut cont pe acest site.Mi-as dori sa ma puteti ajuta si pe mine cu ceva sfaturi.Sa trec direct la subiect.
Acum o luna de zile am cunoscut o fata printr-o amica.De cand am vazut-o prima oara mi-am zis in minte ca fata asta e pentru mine.Cu timpul am inceput sa vorbim,sa iesim,chiar m-a si invitat la ea acasa. Fata a prins foarte mare incredere in mine si ma vede ca pe cel mai bun prieten al ei,nu ca nu as fi,mi-a povestit multe s-a deschis in fata mea si mi-a spus lucruri pe care nu i le-a spus nimanui,nici macar prietenului ei,de fapt asta e problema.ea e combinata cu un baiat,dar au o relatie la distanta si se vad foarte rar,fata imi spune orice despre relatia lor,cum v-am mai spus are incredere mare in mine, eu o ascult cu mare drag si am inceput sa tin foarte mult la ea, acum vreau sa ma ajutati sfatuindu-ma ce ar trebui sa fac sa o combin.Sunt atent cu ea tot timpul, ii spun vorbe frumoase, ma comport foarte frumos cu ea.Pe mine nu ma multumeste sa ii fiu prieten, eu imi doresc mult mai mult.Si am omis asta,fata e cu un an mai mare decat mine,dar din cate vad nu ar deranja-o,chiar ne potrivim perfect,multi ne-au intrebat daca suntem impreuna laughing,ca ne sta bine unul langa celalalt.dar acum nu stiu ce sa fac si cum sa procedez sa o combin, eu am aproape 18, iar ea face 19.Va rog ajutati-ma cu un sfat.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| KhaleesiD a răspuns:

Bravo.happy Tin sa te anunt ca dupa parerea mea esti baiatul perfect pentru orice fatatongue happy si ma bucur mult ca te-am putut ajuta! Continua tot asa si probabil la un moment dat veti fi impreuna. Mult succes in continuare (apropo, poti sa ma iei la per tu, am 17 tongue happy )

14 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai cum vrei tu sa o combini ori sa va combinati? ca nu suna bine ce zoici tu.iar daca fata are un iubit, nu vad de ce s-ar uita la tine, ea te vede ca pe un frate/prieten in care a prins incredere si ori de cate ori simte nevoia, iti impartaseste tot ce are pe suflet, deci asta se numeste prietenie, iar prietenii buni nu se combina, doar daca ea iti va da de inteles ca nu se mai impaca cu respectivu, daca se da ea la tine, daca bate apropouri, asta e cu totul altceva..in rest, daca nimic din toate astea nu se intampla, e bine sa iti vezi de treaba ta.
O seara bunahappy

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Ea a gasit un amic, un prieten in tine de suflet cu care poate sa povesteasca.ai inteles asta dar mintea ta de duce la prostii.stii cum se numesc acest gen de oameni? curve! sper ca nu iti vei sterge contul dupa ce te-am ajutat sa intelegi ce om esti!

| mastercs22 explică (pentru zeulzamolxe666):

Fata mi-a dat de inteles, chiar mi-a spus ca nu il iubeste.

| mastercs22 explică (pentru zeulzamolxe666):

Fata mi-a spus ca nu-l iubeste...asta e eu unu nu as vrea sa ma bag peste relatia lor sa zic relatie, ti-am mai spus ca as face orice sa o vad fericita.

| KhaleesiD a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa ia putina rabdare pana se desparte de prietenul ei. Apoi incearc-o sa o cuceresti. Arata-i ca iti place de ea, fi dulce si amabil dar vezi sa nu faci aceste pasuri prea repede pentru ca se poate speria. Dupa aceste pasuri o inviti undeva [in parc, film(stii incerci miscarea aia ca in filme tongue) sau pur si simplu acasa la tine sau la ea] ideea este sa fiti singuri. Si dupa aceea te apropii de ea si o saruti.
Sper ca te-am ajutat. Bafta! happy

| mastercs22 explică (pentru KhaleesiD):

Sa stii/stiti ca am citit sfatul tau/dumneavoastra daca ma pot adresa asa,nu am de unde stii ce fel de persoana am in fata. Fata tine la mine simt asta, ii place sa isi petraca timpul alaturi de mine, ba chiar am vorbit cu ea si m-a invitat la un film diseara la ea acasa, prin asta ma poate pune la incercare sa vada ce fel de persoana sunt cu adevarat, eu stiind ca are prieten. Sper ca intelegi/intelegeti la ce ma refer.Am apucat sa stau de vorba cu ea si i-am spus ca de prima oara de cand am vazut-o mi-a placut din toate punctele de vedere, dar inainte de a face vreo miscare si sa nu pic aiurea, daca in fata unei fete pici aiurea din prima, sansa ta s-a dus si cred ca am dreptate, am ales sa astept ceva timp pana o cunosc destul de bine..banuisem din prima ca are pe cineva si i-am dat de inteles ca nu vreau sa ma amestec in relatia lor, chiar daca ea nu-l iubeste pe acel baiat.(mi-a multumit printr-un mesaj: spunandu-mi astfel ''apreciez foarte mult la tine pentru ca ai stiut unde sa pui granita''.).si cred ca stiu exact la ce s-a referit.ms mult pentru sfaturi.

| mastercs22 explică (pentru KhaleesiD):

De curand m-a sunat si mi-a spus:''Gata m-am certat cu ''Bogdan''(fiind prietenul ei)gata s-a dus.Eu voi fi alaturi de ea si voi mai astepta putin timp pana cand voi face primul pas, asta mai exact de ziua ei(12 aprilie), cand ii voi darui un buchet mare de flori si un cadou suuuper:X..procedez bine facand asa? chiar astept un mesaj de la tine.happyimi face placere..ms mult inca odata.

| KhaleesiD a răspuns (pentru mastercs22):

Bravo.happy Tin sa te anunt ca dupa parerea mea esti baiatul perfect pentru orice fatatongue happy si ma bucur mult ca te-am putut ajuta! Continua tot asa si probabil la un moment dat veti fi impreuna. Mult succes in continuare (apropo, poti sa ma iei la per tu, am 17 tongue happy )

| KhaleesiD a răspuns:

Este o idee foarte foarte buna, de ziua ei sa-i faci o asemenea surpriza! E fantastic. Eu m-as bucura foarte tare pentru un asemenea gest. Dar totusi sa ai grija ca "marele pas" sa fie un moment special si s-o faci incet fara sa o sperii tongue (inainte sau supa "marele pas", cum crezi tu ca e mai bine) ii poti spune ce simti si ca este importanta pentru tine.
Am vazut mai jos un comentariu ca sa ii spui ca este ce mai minunata persoana din lume. Daca mie mi-ar spune cineva asa as crede ca nu a spus asta pentru prima oara pentru o fata, dar asta depinde si de la persoana la alta. Tu faci cum crezi ca este mai bine! happy
Te rog frumos ca dupa ce faci "marele pas" sa imi scrii cum a fost, sunt foarte curioasa (asta daca vrei si nu te deranjeaza)
Mult mult succes! Iti tin pumnii! happy

| mastercs22 explică (pentru KhaleesiD):

Promit ca o sa iti las mesaj.big grin

| KhaleesiD a răspuns (pentru mastercs22):

Ok! Abia astept tongue happy

| mastercs22 explică:

Fata mi-a dat de inteles, ba chiar mi-a spus ca nu il iubeste, acum nu stiu ce sa fac.

| mastercs22 explică (pentru mastercs22):

Cand am spus in primul mesaj ca m-a invitat la ea acasa...o sunase prietenul ei si o vedeam ca nu e asa incantata de el atunci cand vorbesc si incerca tot mai repede sa ii dea viteza sa zic asa, eu cred ca simte ceva pentru mine, dar ii e rusine sa arate asta.

| IloveME a răspuns (pentru mastercs22):

Daca totul pare a fi in favoarea ta,tu esti in aceasta postura de amic pentru ca tu vrei,pentru ca nu vrei sa lupti pentru ea, pentru ca nici ea nu te poate citi bine ca sa stie ceea ce iti doresti cu adevarat!
In locul tau i-as spune cum stau lucrurile, cum as ati eu mai frumos.i-as spune ca este cea mai minunata persoana care am cunoscut-o, ca am simtit din primul moment o conectare si incep sa ma indragsotesc de ea, iar dupa cu un gest foarte romantic i-as cere sa fie iubita mea!
Lupta si niciodata sa nu-ti para de ceea ce ai facut ci de ceea ce n-ai facut!

| evaevaeva19 a răspuns:

Daca are incredere in tine nu te combina cu ea cat timp are o relatie cu altcineva.
Daca se va desparti de el, atunci poti sa zici ca ce rau iti pare si daca poti sa o ajuti, atunci ati apropri capul de ea si...