| VIP a întrebat:

Buna seara tuturor, deci sa incepem nu?

Deci eu am 18 ani si 2 luni si aici unde stau eu este o fata pe nume alexandra pe care o cunosc de foarte mult timp. practic am copilarit impreuna happy, si cam de multisor timp incerc sa ma combin cu ea i-am zis daca iese undeva cu mine, plimbari etc happy si ea practic este ceva de genul "nehotarata" intr-un fel vrea intr-un fel nu. intelegeti? Am incercat destule chestii dar nu stiu se lasa greu cucerita laughing sincer. Ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| asdgfhresry a răspuns:

Mai, cel mai bine e sa nu fii prea insistent. Adica am un coleg care ma baga mereu in seama pe net si imi tot spune sa iesim la un suc. Bineinteles ca mie nu imi place de el, dar incerc sa fiu prietenoasa si sa glumesc cu toti, si sa ii ajut la necaz. Ar trebui sa pui pe cineva sa o intrebe ce parere are alexandra despre tine.

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca o sa tot insisti cazi de fraier sau obsedat!
Poate e foarte orgolioasa si o sa ramana singura...

| Dizzydizz a răspuns:

Pai declarai sentimentele cu ocazia zilei indragostitilor
eventual un trandafir rosu sau alb
succes:*

| bixelle_4587 a răspuns:

Pai ai putea sa insisti in continuare si sa ii spui din start ca nu accepti un refuz happy. Sau ai putea simplu sa vorbesti cu ea si sa-i ce simti. Succes! tongue

| VIP explică:

Hmm, multumesc mult de sfat andretutsa :X

| VIP explică:

Va multumesc de raspunsuri baieti :X voi vedea ce pot facehee hee, mai astept pareri si in continuare.

| Pampam a răspuns:

Sunt genul de fata pe care o descrii tu mai sus si coincide si numele, iar cand un baiat sta dupa mine mult timp devine enervant. Daca te ignora inseamna ca nu-i pasa. Incearca sa o lasi in pace. Daca ea simte ceva pentru tine o sa vina singurik catre tine si va face primul pas. Pentru ca va realiza ca a pierdut o oportunitate! Daca nu se intampla asa inseamna ca nu merita! Orgoliul ajuta de foarte multe ori insa uneori poate sa nu! Iar in caz de se intampla cum am zis, eu daca as fi baiat si as fi in locul tau tot orgolioasa as fi si nu m-as mai intoarce la ea. As cauta pe altcineva! (asta in caz ca nu ai tine atat de mult pe cat zici tu la ea)