| anonim_4396 a întrebat:

Unde as putea sa imi ascund tampoanele in timpul sejurului de mama mea,nefiind de acord cu ele...
Stam in camere separate insa mereu verifica totul inainte sa plecam si dupa ce am ajuns.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! In loc sa le ascunzi, de ce nu vorbesti cu mama ta? Sa vezi părerea ei, din ce cauză te verifică mereu la orice pas, nu are incredere in tine nu? Si daca ea ti a zis ca tampoanele alea nu sunt pentru tine, de ce vrei sa faci ca tine? O sa declansezi scandalul la mare, sau unde te duci in sejur, ca banuiesc ca la mare pe canicula asta, Intreaba o ce are impotriva tampoanelor, sa te ajute sa intelegi, esti virgină? Daca da, se teme mama ta ca te poti dezvirgina introducind tampoanele acolo, ce varsta ai? Multa sanatate, si caută pana pleci in sejur sa discuti problema aceasta cu mama ta.

| Necunoscut112 a răspuns:

În geantă. Presupun că ai una proprie cu lucruri personale. Dacă te caută şi acolo spune-i să nu îţi mai caute prin lucruri că te deranjează.

| anonim_4396 explică (pentru Necunoscut112):

Mereu ii spun asta insa pe ea o deranjeaza faptul asta...
De obicei,, impurumuta" machiaje, parfumuri, lotiuni etc si nu ma simt prea in siguranta la aceasta varianta(cu geanta)

| anonim_4396 explică (pentru Necunoscut112):

O deranjeaza faptul ca ii atrag atentia(in orice situatie)
De obicei,, imprumuta" machiaje, lotiuni, creme etc si nu ma simt in siguranta cu aceasta varianta(in geanta)

| MaTeOGG a răspuns:

Sub salteaua patului? In perna, lipite cu scoci sub o masa/scaun, intr-un bidon cu o solutie, sub covor, intr-un loc mai inalt, intr-un jurnal ( il cumperi si il tai pe interior, sigur nu il va rupe sa vada ce ai scris, deoarece ti-ai da seama), etc., trebuie sa fi creativa. Dar de ce nu e OK cu ele, e normal pentru o fata!;
Funda?

| Li200La a răspuns:

În portofel sau într un caiet dar sa le porti mereu la tine. Sau ai putea ca în perioada aia sa pleci pe la vreo amica, bunica...

| Andreisorescu a răspuns:

Ai mai pus odata inrebarea si ti-am raspuns : Ii zici mamei tale ca vrei sa iti iei un ruxac al tau cu diverse ca sa ju mai cari un bagaj asa mare cu chiloti maieuri prosape etc si acolo pui si tampoanele

| cæcilie a răspuns:

De ce nu iti da voie cu tampoane?