| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara,

Va rog sa imi raspundeti la urmatoarea intrebare: imi doresc enorm de mult sa raman insarcinata, dar nu s-a intamplat acest lucru minunat in viata mea.Nu iau anticonceptionle in prezent, am luat acum aproximativ 2 ani in urma timp de 6 luni dupa care nu am mai luat.
Nu inteleg de ce nu pot ramane insarcinata? Am eu probleme sau sotul meu!?
Ce trebuie facut in acest caz? Va rog sa-mi recomandati un medic mie si sotului meu pentru ca ne dorim foarte mult un copil!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sotul poate sa sufere de aspermie (analiza se face repede ) sau trompele dv sa fie infundate, analize altfel aici degeaba ne dam cu presupusul.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Oricare dintre voi poate avea probleme si nimeni nu-ti poate spune pe internet care e cauza. Cel mai usor inceput este sa-l iei pe sotul tau si sa mergeti la un ginecolog. El va face o spermograma (e ieftina, nedureroasa, neinvaziva, nepericuloasa), iar tu un consult de rutina, un test Papanicolau si de secretie si, eventual o ecografie pelvina. Asta e inceputul apoi veti vedea ce e de facut.