| Mihaelaqjsijwn7889 a întrebat:

Bună seara vreau sa va pun și eu o întrebare mai delicata am ramas insarcinata în luna martie am avut contact sexual cu mai multe persoane neprotejat și nu știu al cui este copilul. Sunt într o relație cu unul dintre aceștia și vreau sa știu dacă ați fii de acord sa mai rămâneți cu o femeie care s-a ascuns cu chestia asta...nu îmi doresc sa ma despart de el și eu pe el îl consider tatal copilului.El e foarte supărat nu știu ce decizie v a lua odată ce toată lumea știe ca e copilul lui.Voi cum a ți reactiona? va rog fără jigniri

Răspuns Câştigător
| Cinic a răspuns:

Sincer nu iubitul tau este problema reala. Barbatii vor veni si vor pleca din viata ta. La fel ca si femeile. Vin si pleaca. Ce tu consideri acum ca "iubesti" peste 2-3 ani s-ar putea sa urasti sau sa te plictisesti pur si simplu. Sau chiar partenerul tau sa faca cu tine chestiile mentionate de mine la fraza precedenta. Eu zic sa iti pui copilul pe locul 1! Gandeste-te cum o sa il cresti, daca ai job si casa etc. Viata amoroasa sau dragostea despre care vorbesti tu, nu este altceva decat atractie sexuala, iar atractia sexuala, sexul si fluturasii din burtica se consuma cel mai repede intr-un cuplu.

| Mihaelaqjsijwn7889 explică (pentru Cinic):

Ai dreptate. oricum de aia l am și păstrat pentru ca indiferent de orice în primul rand este copilul meu ...si cam asa e dragostea e trecătoare...

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„Bună seara vreau sa va pun și eu o întrebare mai delicata am ramas insarcinata în luna martie am avut contact sexual cu mai multe persoane neprotejat și nu știu al cui este copilul."

Nu stii al cui e copilul dar il consideri pe el tatal copilului?
Cred ca vrei doar un tată, nu pe tatăl copilului.
Prost ar fi daca nu face un test de paternitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te-as lasa in secunda doi dupa ce as afla ca "în luna martie am avut contact sexual cu mai multe persoane neprotejat și nu știu al cui este copilul."

| mihai69 a răspuns:

Nu contează cum am reacționa (oricare dintre) noi, problema ta este cum va reacționa tipul cu care ești.
Deci indiferent ce răspunsuri vei primi aici, va lipsi cel mai important și exact: al „lui".

| Madaxo97 a răspuns:

Test de paternitate să fi sigură al cui e, nu prea e corect să pui în cârcă un copil unui bărbat care nu e tatăl lui, are dreptul să știe, nu îl minți, dacă el decide după să rămână cu tine știind ca nu e copilul lui, va fi decizia lui, fă ceea ce este corect. Altă dată protejează-te, mai ales dacă ai mai mulți parteneri sexuali, poți lua boli în primul rând, nu mai zic de sarcini nedorite.

| Alexia87991 a răspuns:

Fă un test de paternitate! dupa ce se naște copilul, bineînțeles.

| darrio2007 a răspuns (pentru Alexia87991):

Nu cred ca ea ar vrea asa ceva.

| Alexia87991 a răspuns (pentru darrio2007):

Why not?

| darrio2007 a răspuns (pentru Alexia87991):

Ce n-ăai inteles? Pentru ca il consideră pe actualul, tatal copilului. Dupa testul de paternitate e posibil sa nu fie asa.