| DianneEllena a întrebat:

Buna searaaa happy revin de data asta cu o intrebare putin "ciudata" astazi am avut contact sexual dupa luuunii bune de asteptare, problema e ca am facut o neprotejat si ieri am fost la ovulatie, deci sunt in perioada fertila. Nu a ejaculat in mine ci pe burta. Credeti ca sunt sanse sa raman insarcinata? Imi pun intrebarea asta deoarece imi e putin cam frica am mai facut sex in perioada fertila doar ca a fost protejat happy

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca sunt sanse de gravidie, odata ce ai facut sex neprotejat, taman in plina perioada fertila.

| DianneEllena explică (pentru Violleta2022):

Am avut contactul neprotejat la o zi dupa ovulatie. Pe data de 18 am fost la ovulatie iar pe 19 am avut contactul.Sunt sanse totusi sa raman chiar daca stim sigur ca nu s-a scapat deloc in mine?

| Miruna333 a răspuns:

Orice contact neprotejat are riscurile lui

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă ești sigura ca s-a abținut cum trebuie, si nu a mai avut ejaculare înainte de sex, nu rămâi gravidă.

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

Da. Se poate să rămâi însărcinată. Lichidul pre ejaculator, conține spermatozoizi.