| Iasmina08 a întrebat:

Simt ca nu mai rezist.il iubesc si nu pot sa il uit orice fac imi apare in minte, eu pentru el am fost prima iubita si totusi a lasat in urma 3ani in care va spun sincer am simtit ca am fost iubita si o fata fericita inconjurata de dragostea lui dar dintr-o data s-a rupt totul. Mi-e dor de el am incercat sa mi-l scot din minte din suflet cautand momente in care el m-a facut sa sufar pe parcursul rel noastre, dar nu am gasit un am gasit nimic, care sa ma faca sa mi-l scot din suflet.Il iubesc, vreau sa ma impac cu el dar deja au trecut 2luni de cand ne-am despartit, am mai vb dar ultima data el a vb cu o prietena comuna in care ii zicea ca el a pus capat acestei relatie si ca nu are ce sa regrete.Stiu ca m-a iubit cu adevarat dar oare chiar sa nu regrete nimic dupa 3ani? Cum sa procedez sa il fac totusi sa imi simta lipsa eu nu am mai vb cu el de 1sapt si ultima data am vb pe mess dar de atunci nu am mai intrat pe mess. Vreau sa ma impac cu el dar as vrea sa il fac pe el sa realizeze acest lucru. Oare sa fie acum confuz si de asta a zis ca nu are ce sa regrete? Nu pot sa cred ca dupa 3ani de rel nu are ce sa regrete sa treaca asa usor peste tot. Un sfat va rog? Daca nu ma mai vede o perioada oare imi va simti lipsa? Pupici.

Răspuns Câştigător
| Cypronge a răspuns:

Buna Iasmina
Imi pare sincer rau pentru situatia in care te afli, 3 ani e o perioada lunga pentru o relatie si inteleg ca tie foarte greu acum sa nu il mai vezi langa tine.
Nu imi pot da seama ce motive ar fi fost de despartire dar indiferent de motiv, trebuie sa incepi sa acepti ce s-a intamplat.
Stiu ca tie greu si stiu ca nu vei reusi sa treci peste intr-o zi sau 2, dar daca iei fiecare zi pe rand timpul iti va vindeca orice rana, nu mai incerca sa fi cu el pentru ca daca odata tea prarsit inseamna ca nu tea iubit cu adevarat, si cum te-a facut sa suferi acum nu cred ca ai vrea sa ti se mai intample odata.
Incearca sa iti revi si sa te relaxezi, pentru ca daca stai in casa si suferi nu vei obtine nimica, ci doar vei pierde timpul care e atata de pretios. Stergel din mess, din telefon din viata ta si renunta la trecut si mergi inainte ai dreptul la fericire. Decizia e a ta, ai grija de tine ceau.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
S-au despărțit regi și împărătese, nu este nimic nou sub soare!
Dragoste cu sila nu se face!
Lasă să mai treacă timpul, este greu dar nu și imposibil.
Pa, pa.

| EuCuTine a răspuns:

Sunt mai multe chesti eu acum supar pentru o fata ca vreau sa fiu cu ea ma rog etc... Poti sa il lasi un timp sa se gandeasca dar exista riscul ca daca faci asta poate sa te uite, daca simte ceva pentru u incearca ca ii stimulezi afectiunile. Depinde de ce zodie esti u si ce este el eu tin multe chestile astea. Un mic sfat pentru fete si baieti daca nu te respecti pe tine nu faci nimica invata sa iti respeci sentimentele personale. Fal pe el sa te considere un TROFEU nu il lasa sa creada ca el este trofeul. Uite ceva sa te tina pe ganduri : " in viata nu trebuie sa iti para rau pentru ce ai facut, trebuie sa iti para rau pentru ce nu ai facut " te pup si sper ca am fost de folos