| BiAnCa765430 a întrebat:

Sincer nu stiu ce sa fac! Sunt intr'o relaţie de 6 luni, dar in aceste 6 luni ne-am despartit de 6 ori daca nu ma insel, poate chiar si mai mult. Mereu am simtit ca il iubesc foarte mult pe actualul meu iubit, dar de la ultima despărţire, după care ne-am impacat nu mai simt acea iubire pe care o simteam, acea atractie, acea dorinta de al avea mereu langa mine. De fiecare data cand ne despărţeam el gasea motive ca din cauza trecutul meu(care a fost exact ca oricarui adolescent, dar el nu înţelege) ba ca eu merit ceva mai bun si asa mai departe. Problema este ca ma simt foarte atrasă de un prieten foarte bun, in prezenta lui sunt in largul meu, de fiecare data cand am avut o problemă el m-a ajutat cat de mult a putut. Sti de situaţia mea cu iubitul meu iar el consideră ca nu are rost sa stau sa ma mai chinui. Sunt genul care daca simte ca nu mai merge asta e, am plecat si gata doar ca acum sunt foarte confuză in ceea ce priveşte decizia pe care trebuie sa o iau! Sa ma despart de iubitul meu sau sa rămân lângă el... Chiar nu stiu ce sa fac...

Răspuns Câştigător
| OMFGConrad a răspuns:

Deja după o a treia despărțire nu-ți dă de gândit că trebuie să o lași naibii de relație? El s-a obișnuit cu tine, tu cu el. Asta nu a fost și nu este (și nici nu va fi) iubire. Ciorba reîncălzită nu mai are același gust. Ține minte asta.

| BiAnCa765430 explică (pentru OMFGConrad):

Mersi mult pentru răspunsul tau. M'am despărţit de el, doar ca inainte de asta voiam sa aud si parerea altora despre tot balamucul asta (ca relatie nu se poate numi) am ajuns la concluzia ca daca un barbat iti da prima palma, o v'a dat si pe a 2-a, asa a facut el, l'am iertat la prima despartire si a continuat cu despartirile pana s-a umplut paharul.

1 răspuns: