| Loredana96 a întrebat:

Sint cu el de 7 luni. Avem o relatie foarte frumoasa.Ne-am inteles sa nu avem secrete unul fata de altul, mereu sa ne spunem totul chiar daca e de rau sau de bine.Si asta si facem.Ma cuprinde mereu, ma saruta pe obraz, ma apuca de nas si spune:frumoasa mea.Cu citeva zile in urma am avut si primul sarut, pentru ell a fost prima data, si pentru mine la fel.Simt ca tine la mine, si eu il iubesc mult.Acum ca e vacanta ne vedem in fiecare zi.Si simt ca il iubesc din ce in ce mai mult.Am o idee cu care as vrea sa il impresionez mai mult.As vrea ca cind vom fi doar noi doi impreuna sa i cuprins si sa ii soptesc la ureche:Vrei sa iti spun ceva? Te iubesc. El mi-a spus ca ma iubeste de multe ori, dar niciodata in fata.Pentru ca e cam rusinos.As vrea sa o fac eu.Si simt ca voi avea curajul.Doar ca mi-e frica de ce raspuns voi primi, sau daca va spune ceva.In plus eu sint fata, iar de obicei baiatul ar trebui sa faca asta.Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| SentimentalConsil a răspuns:

La 13 ani deja ai prieten de 7 luni, interesanta poveste

| octha a răspuns:

Ai vreo 15-16 ani, cred cai prima relatie si nu ai avut niciodata curajul sa te saruti cu el, decat acum, si nici sa-i spui ca il iubesti.baietii sa-u cam saturat sa faca ei primul pas, mai ales daca a avut mai multe relatii.asa ca ar fi fain sa-i spui la ureche ca il iubesti, si dupa sal saruti sub ureche(o sai starnesti mai multa pasiune decat ai crede).dar numai sa nu-i spui de prea multe ori ca il iubesti ca apoi o sa-si dea seama ca esti in limba dupa el si ca el te poate avea oricand, si astfel se ajungre la inca o fata in cercul vostru.bafta la sarutat

| xCruz a răspuns:

Daca asta simti intr-adevar spune-i tu prima, mai ales ca este si rusinos. din cate am inteles din ce ai spus chiar va iubiti deci nu mai conteaza cine spune primul acum.; x si nu-ti fie teama de ce raspuns vei primi cu siguranta va fi "Si eu Te Iubesc frumoasa mea".

| AndreeaBaby a răspuns:

Scuza-ma, nu prea am inteles o chestie. Spui ca esti cu el de 7 luni dar ati avut primul sarut cu cateva zile in urma. Daca este asa, nu pareti chiar foarte apropiati. Depinde si de varsta pe care o aveti, nu stiu. Cred ca ar trebui sa-i spui ce simti, astfel va apropiati si mai mult si probabil ca va fi totul diferit. Spune-i tu daca el n-o face, nu astepta pana va trece peste rusine si se va gandi sa ti-o zica.