| frumusetze a întrebat:

Sint cu prietenul meu de 1 an, ambii avem 16 ani si ne intelegem de minune, ne cunoastem familiile, e ok! Dar eu trebuie sa plec vara aceasta cu parintii in Italia si nu vreau deloc sad avem impreuna planuri de viitor etc, ce as putea sa fac! El zice ca ma asteapta vreo jum de an, dar inteleg si eu ff bine ca ii va fi destul de greu la fel si mie, cum am putea face sa raminem impreuna?

6 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Cheama`l cu tine. Daca va cunoasteti familiile si mai ales ca tu mergi cu familia ta ci nu singura, ai lui ar putea sa il lase sa mearga cu voi, nu vad care ar fi problema.
roga pe unul din parintii tai sa vorbeasca cu parintii prietenului tai.
Vacanta placuta! smug

| frumusetze explică:

Ms mult! am uitat sa sugerez ca eu sint din RM si am si cetatenie romana insa el nu sad si nu poate merge cu mine sad!

| ● Ďعw a răspuns:

Ial cu tine. spune-i macar sa stea ceva timp cu tine.sau daca nu poate acum sa vina mai tz sa te vada.stii vb aia relatiile la distanta nu rezistasad nu stiu incearca cumva sal convingi sa vina cu tine.

dar intai vorbeste cu parintii tai sa comunice cu ai lui.sau stai acolo da dupa un timp vino aici.si dupa sa pleci din nou...bafta multha:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar trebui sa le propui parintilor sa va insoteasca. Daca nu merge insista sa ramai acasa good luck

| Farcas a răspuns:

Cred ca cu acordul parintilor lui de la un notar se poate rezolva problema sa mearga cu tine.In cazul in care nu se poate face nimic mi-ai mai venit o idee. Spune parintilor tai ca vrei sa ramai cu el sa faceti in asa fel incat sa mergeti la mare aici in Romania pe banii aceea, ca sa poti fi cu el.Sau macar sa iti plateasca o excursie la mare sa mergi cu el, daca sunt de acord parintii ambilor.

| dutsa a răspuns:

Sincera sa fiu, cred ca pentru tine si pentru el ar fi mai bine sa incerci sa il uiti. Am o prietena al carui iubit a plecat in Italia (se preconiza pentru o perioada scurta), dar e acolo deja de 5 ani. Ea sufera mult din aceasta cauza, de aceea cred ca merita sa te astepte doar daca tu esti complet sigura ca vei sta acolo o perioada scurta. Oricum, asta e parerea mea, decizi tu, mai ales ca ar fi foarte dificil pentru tine sa incerci sa il uiti.