| Loredana96 a întrebat:

sint Lory si am 14 ani.Sint clasa 8-a.Am un prieten care si el la rindul lui are 14 ani.Sintem "impreuna" de 3 luni.Adica au trecut 3 luni decind ne'am dezvaluit sentimentele unul pentru altul. Dar noi inca nu avem nivelurile care trebuiesc pentru a fi impreuna.Adica vorbim cu cuvinte dulci pe mess, cind ne intalnim, esim cu gasca noastra de prieteni.Doar odata ne'am primblat de mana, si ne'am cuprins.Cu putin timp in urma am inteles ca el nu vrea graba dar vrea sa avem o relatie pe cit se poate de serioasa. Iar astazi prietenul lui cel mai bun mi-a spus ca de Dragobete vrea sa imi daruiasca un cadou.(Va fi un concurs in liceu, iar dupa aia disco)Eu nu sint obisnuita sa primesc cadouri, nici sa fac cadouri. Dar mama intotdeauna imi spune ca baiatul trebuie sa faca cadou fetei, baiatul trebuie sa faca primul pas, baiatul trebuiesc sa spuna rpimul te iubesc.Sincer nici nu vreau sa ii i'au vreun cadou, pentru ca sint sigura ca il voi lua cu mine, dar pina la urma nu il voi da.(Sint foarte timidacrying)Mama e foarte apropiata de mine, si a spus ca nu e nevoie ca eu sa ii fac cadou in plus nici nu avem o relatie trainica inca.Problema e ca eu nu stiu cum voi reactiona cind imi va da acel cadoucryingCe sa spun, cum sa ma comport.
Ajutati'ma!

7 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Oferei ceva ce nu poti cumpara cu bani, daca nu crezi ca esti nepriceputa, ofera-i iubirea de care are nevoie.

| zelda a răspuns:

Ceva semnificativ ar trebui sa-i cumperi si tu. Nu ceva scump sau marewinking. Cum adica cum sa reactionezi cand iti va da cadoul? Ii spui un multumesc dulce si il pupi pe obraz sau pe buze depinde in ce stadiu sunteti. Nu ai de unde sti daca relatia va fi de durata sau nu. Trebuie sa mai astepti sa vezi ce se intampla, cum va intelegeti etc. Daca iti doreste o relatie de lunga durata asta nu inseamna ca trebuie sa se grabeasca acum. Bafta! Scuze daca am greseli.

| ochiverzi91 a răspuns:

Sunt atat de confuza...pana la urma cati ani ai? In celelalte intrebari care le-ai pus ai scris ca ai 13, 16, 14...la urma urmei cati ai?

| Loredana96 explică:

Eu am 14 ani,(nu demult am implinit) atunci cind am scris ca am 16 ani, intrebarea nu a fost din partea mea, cea mai buna prietena a mea are 16 ani, nu are net si vine la mine si se foloseste de contul meu.Cred ca ai inteleshappy

| Danu6ka a răspuns:

O greseala a fost ca prietenul lui nu a trebuit sati dezvaluie secretul si atunci aveareactia sa vie de la tine insuti pe neasteptate. uimeshtete de cadou si fii multumita ca vrea sati atraga atentia si mai mult...succes

| colorsfive a răspuns:

Lasa sa vina totul de la sine, ai incredere in tine si totul va fi bine, tu ai sa fii fericita si entuziasmata si ai sa te " blochezi " putin daca poti spune asa dar va fi bine, accepta-i cadoul si multumeste-i cu un sarut sau ceva de genul, ai incredere in tine!

| adrian_8167 a răspuns:

Probbil un prezervativ